Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha betanított állásra jelentke...

Ha betanított állásra jelentkeznék diplomával miért baj a diploma, ha úgyis fix bér van?

Figyelt kérdés

Gyakran hallani a (tév) hitet hogy 8 általánost igénylő állásokra azért nem vesznek fel diplomást mert a) túlképzett b) sokat kéne neki fizetni.

Na de vajon ezek a hülyeségek honnan erednek? Van egy állás van rá egy adott fix bér.

Innentől fogva mindegy hogy én 8 elemivel vagy akadémiai nagydoktorival jelentkeznék, akkor is csak az adott bért kapnám és egy forinttal se többet.


MIért mondják: azért nem vesznek fel mert diplomásként neked sokat kéne fizetni!

Na de a bér adott és nem adnak se többet se kevesebbet még akkor se ha akadémiai nagydoktor vagyok!


2019. dec. 28. 10:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Ne mondd el, hogy diplomád van és kész.
2019. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kicsit nehéz a mai világban csekkol a HR-es egy linkedin profilt és ott van minden. Hol és mit végeztem. Facebook profil -ott is ott van.

Na most azért nem variálom a linkedin profilt és tagadom le ott is a diplomáimat.

2019. dec. 28. 10:21
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Olyan tekintetben nem tévhit, hogy a 8 általánosos emberke biztos stabilabb munkaerő lenne, hiszen a lehetőségei korlátozottak. Ellenben diplomával ilyen munkakörökben hamar megjön az igény, hogy továbbállj. Ez az elmélet a "túlképzett" mögött.


A valóság szerintem meg az, hogy a brutális munkaerőhiány lévén bárkit felvesznek.. Pont olyan módon, ahogy te is írtad.

2019. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

" hamar megjön az igény, "



AZ az igény a továbbállásra már akkor megvan amikor még fel se vettek. Nyilván egy ilyen betanított hely fizetéstől függetlenül is csak átmeneti lehet, épelméjű ember ilyen szellemileg nulla légkörben nem sokat hajlandó lenni inkább lesz öngyilkos-vagy megy máshova.

2019. dec. 28. 10:29
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Mert ha jobb kvalitású embert vesznek fel egy munkára, az sokkal valószínűbb, hogy hamarabb lelép, mivel könnyebben, gyorsabban talál jobb munkát (fizetésről nem is beszélve), olyat amire egy 8 általánossal rendelkező embernek lehetősége sincs. És ha rövid időn belül új embert kell keresni akkor nem érte meg felvenni, mert ugyan ott vannak vele, hogy megint betöltetlen a pozíció, ráadásul a betanítási időszak veszteséges, új munkaerő kereséssel szintén megy a cég ideje, pénze.

És jobban teljesíteni nem biztos hogy jobban teljesítene valaki a diploma miatt egy betanított munkában, tehát ez józan paraszti logika, hogy miért nem diplomás embert választanak.

2019. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Szerinted egy szakma nélküli 8 általánossal rendelkező embernek milyen lehetőségei vannak? :D


Azt meg nem gondoltad komolyan, hogy ilyen munkánál lecsekkolják a Linkedin profilodat :DD értem már miért nem diplomás munkán gondolkodsz

2019. dec. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"s ha rövid időn belül új embert kell keresni akkor nem érte meg felvenni, mert ugyan ott vannak vele, hogy megint betöltetlen a pozíció,“


De ez már rég igaz bárkire, még a 8 elemisre is... az is lelép 5 perc alatt ha másutt akár 10.000 ft-tal is többet kap. Neki is van lehetősége lehet JOBB melója nem lesz de többet fizető simán lehet.

2019. dec. 28. 10:37
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

hat...

az en tapasztalatom az hogy hatalmas nyalveres van a vegzettsegre

nalunk mindenki igencsak lent kezdi de kb mindenki diplomas

az a szint van hogy bebebe az A-na Msc van Bnek meg csak Bsc,

rohadt undorito hallgatni.pfej

2019. dec. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

"Gyakran hallani a (tév) hitet hogy 8 általánost igénylő állásokra azért nem vesznek fel diplomást mert a) túlképzett b) sokat kéne neki fizetni.2


Több munkahelyre sem vettek fel, amikor kiderült, hogy diplomám van.

Ha letagadom, akkor talán behívnak, de az elbeszélgetésen ez kiderül. Illetve, ha nem mondom el direkt, idővel akkor is. És nem gyártósorra jelentkeztem, hanem irodákba, vagy szakmámtól eltérően más ágazatra, mert a környéken ilyenek vannak csak.


Értelemszerűen nem azért tanultam, hogy majmok között dolgozzak szaré-húgyé. Dolgoztam több ilyen helyen és képzeld mostanra már k*urvára zavar.


Egy 8 általánossal rendelekező embernek korlátozottak a lehetőségei, a tudása. Ezért nem hagyja ott az állását, ha valami nem tetszik neki, hanem lenyeli a békát. Az ilyen embereket lehet fenyegetni, hogy fegyelmi lesz, fizu megvonás...stb. (tapasztalat, megtörtént velem is, mert kollektíven büntettek)

Ha okosabb vagy, simán átverheted őket.

Diplomás ember gyorsan lelép ilyen helyekről.

Vannak helyek, ahol forognak az emberek, leginkább azért mert a cég ezért is támogatást kap vagy mert valami nagy gáz van ott.


A 8 általánost végzett vagy max érettségizett emberek a következők voltak:

Adtál neki 2dl töményt és egész nap elvolt vele, szerintem ha nem kapott volna fizetést fel sem tűnt volna neki.

Volta, akinek a beszédét sem lehetett érteni, pedig nem volt részeg. Általában nem a higiéniáról voltak híresek.

Fogaik ápolatlanok, konkrétan feketére rohadva és ezt már akkor láttad, amikor megszólalt valami szerinte vicceset mondani. DE az Iphone, audi, bmw az kellett. Bődületesen ostobák voltak. Ha felmutattad reggel a kisujjad egész 10-12 órában vígan elröhögtek rajta.

Ha segíteni akartál, mert te pl tudsz angolul, akkor 5-en álltak neked, hogy nincs igazad, mert a képre nem az van írva, hogy:szeletelt, hanem sliced.

Többségük simán csövesnek vagy bűnözőnek elment volna külső alapján.


A nagy teherbírásról annyit, hogy 3-an dolgoztak 4-en vihogva nézték a sarokból. Kb mindig ez volt a felállás. Kivéve, ha megjelent valaki, akkor rögtön mindenki vakon dolgozott.

Mindenki mindenkivel toszott vagy toszott volna.


Hihetetlen nagy pofájuk van a semmilyen tudásukra.


És tudnám még sorolni.

2019. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Nyilvanvaloan nem akarnak vetelytarsakat a vezetok
2019. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!