Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A napi bejelentés hogy működik...

A napi bejelentés hogy működik? A fönök minden nap elmegy és bejelent? Hova kell mennie?

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 21:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Gondolom erre TB se jár hiába dolgozok....
2020. jan. 2. 21:46
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem megy sehova, elektronikus úton.

[link]

2020. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor egyszerűsített foglalkoztatásban dolgoztam, akkor minden napra, vagy pedig megszakítás nélküli intervallumra külön szerződést töltöttem ki aznap, amit havonta küldtek tovább a könyvelőnek tömbösítve.

A TB-t nem tudom, mert diákként engem nem érintett.

2020. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a cégnél a fiúk napi bejelentéssel vannak. Van egy alkalmazás telefonra, amiről be szoktuk jelenteni,hogy aznap kik dolgoznak. Ez kb 5 perc.Nem kell bemenni sehova. Hónap végén összeszedem ki hány napot dolgozott, majd leadom a könyvelőnek. A TB-s dolgot nem tudom, mert én az irodában dolgozok, 8 órára bejelentve. De szerintem TB-t így nem fizet utánuk a főnök. Bár nekik ez csak másodállás,úgyhogy igy lényegtelen.

Nézz utána neten az a biztos.

N

2020. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van erre app is mobilra. Ott lejelentesz pár napra embereket, aztán időben szólni kell a könyvelőnek hogy a többit elrendezze
2020. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Napi bejelentésnèl nincs tb fizetve.

Neten, mobilos appon.

2020. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Neten jelent be, nem fizet utána semmit és pont ezért jelent be téged efóval, nyilván tb-d sincs, meg semmi ilyesmi. Én is így dolgozom. Undorító. Én megszüntetném ezt az egész trükközèst, nem engednèm, hogy milliárdos főnökök így kicsesszenek az alkalmazottal, hogy nem fizetnek utànuk semmit, és oldd meg a siralmas fizetèsedből a tb-t is, nyugdíjra meg ne is számíts, minek az?
2020. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
TB nincsen, csak sürgősségi ellátásra vonnak valamennyit. De az "éveidbe", ami után a nyugdíjat fogod kapni beleszámít ez az egyszerűsített munkaviszony.
2020. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatás formái


Az egyszerűsített foglalkoztatás megnevezés egy gyűjtőfogalom, mely az alábbi foglalkoztatási formákat foglalja magába:


Mezőgazdasági és turisztikai idénymunka


A munkáltató tevékenysége akkor minősül idényjellegűnek, ha az a munkaszervezéstől függetlenül az év valamely időszakához vagy időpontjához kötődik. A foglalkoztatás fő szabálya, hogy azonos felek között a határozott időre szóló munkaviszony időtartama nem haladja meg egy naptári éven belül a 120 napot.


mezőgazdasági idénymunka: a növénytermesztési, erdőgazdálkodási, állattenyésztési, halászati, vadászati ágazatba tartozó munkavégzés, továbbá a termelő, termelői csoport, termelői szervezet, illetve ezek társulása által a megtermelt mezőgazdasági termékek anyagmozgatása, csomagolása – a tovább feldolgozás kivételével;


turisztikai idénymunka: a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvényben (Kertv.) meghatározott kereskedelmi jellegű turisztikai szolgáltatási tevékenységet folytató munkáltatónál végzett idénymunka. (idegenvezetői-, a lovas szolgáltató-, a szálláshely-szolgáltatási-, a tartós szálláshasználati szolgáltatási-, valamint az utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenység)


Alkalmi munka:


Az idénymunkánál szigorúbban van szabályozva, munkáltató és a munkavállaló között


összesen legfeljebb 5 egymást követő naptári napig, és


egy naptári hónapon belül összesen legfeljebb 15 naptári napig, és


egy naptári éven belül összesen legfeljebb 90 naptári napig


létesíthető.


Ha a munkáltató és a munkavállaló idénymunkára és alkalmi munkára is létesít egymással munkaviszonyt, akkor ezek együttes időtartama nem haladhatja meg adott évben a 120 napot.


A munkáltató által fizetendő közteher:


mezőgazdasági és turisztikai idénymunka esetén: 500 Ft/nap/munkavállaló,


alkalmai munka esetén: 1000 Ft/nap/munkavállaló,


filmipari statiszta alkalmi munkája esetén: 3000 Ft/nap/munkavállaló.


Fontosnak tartom megjegyezni, hogy naptári naponként kell fizetni a közterhet, egyúttal a bejelentést is eszerint kell teljesíteni. Tehát ha a munkavállaló munkaideje átnyúlik éjfél utánra, az már egy új napnak számít.


A fenti közteher megfizetésével a munkáltató mentesül a szociális hozzájárulási adó, szakképzési hozzájárulás, egészségügyi hozzájárulás és rehabilitációs hozzájárulás és a személyi jövedelemadóelőleg-levonási kötelezettség alól, a munkavállaló pedig a nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék, egészségügyi hozzájárulás és személyijövedelemadó-előleg megfizetésének kötelezettsége alól.

2020. jan. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!