Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen olyan lehetőségei...

Milyen olyan lehetőségei lehetnek egy pszichológusnak, amelyben nincs közvetlen találkozás emberekkel?

Figyelt kérdés

Engem alapvetően nagyon érdekel az emberek személyisége, viselkedése, a döntések okai és összefüggései stb, és szívesen foglalkoznék ilyesmivel valamilyen módon. Azonban elég introvertált vagyok, és nem az vonz, hogy napi szinten találkozzak problémás emberekkel. Lehet, hogy ez egy kicsit ellentmondásosan hangzik, de engem maga a téma érdekel, nem a segítségadás módjának megtalálása egyes esetekben, hanem alapból egy egészséges ember viselkedése.


Ilyen jellegű területe van a pszichológiának? Kutatások és kísérletek tudom, hogy vannak, de azt tudtommal csak a legokosabbak és legtapasztaltabbak csinálhatják eredményesen. Vagy van valami olyan foglalkozás/tevékenység, amely mégsem igényel ilyet, de a fentebb leírtaknak megfelel?


2020. jan. 3. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz emberekkel foglalkozni, akkor neked nem ez az életút a megfelelő, más szakmát kell keresned.
2020. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

van külön olyan szakma, hogy viselkedéskutató

igaz, nekik nem a segitségnyújtás a fő profiljuk, hanem inkább a média, a kereskedelem, a politika terén alkalmazzák őket

2020. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Reklámszakmaban is ,marketing terülrten is el lehet helyezkedni.
2020. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!