Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kesek a munkahekyemrol fél...

Ha kesek a munkahekyemrol fél orat egy hetvegi nap, mert minden ritkan jar, kotelezo túlóra, azt megtehetik, hogy tovabb tartanak ott fél oraval azt az idot amit lekestem?

Figyelt kérdés
2020. jan. 4. 11:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Eleve nem is tehetik kötelezővé a túlórát.
2020. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tarthatnak ott (erővel) mivel az a személyes szabadság megsértésének számít, amit a törvény büntet.


Viszont mondhatják azt, hogy:


- fél órával maradj tovább, hisz késtél.

- indulj előbb, hisz tudod, hogy minden ritkán jár.

- nem fizetik ki azt a fél órát.

2020. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A tulorat 2 hete elrendelték, csak en ma kestem es emiatt koteleznek h fel orat dolgozzam ma le, mert kestem.

Velemeny??

2020. jan. 4. 11:58
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van!
2020. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted ki kellene fizetniük?

Ha havibéres vagy, akkor jogos, hogy le kell dolgozni.

Ha órabéres, akkor megbeszélés kérdése, hogy ha kész a munka, akkor engedjenek el, és annyival kevesebbet fizessenek.

2020. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

De a szemelyes jogaim sertik, hisz nem az en hibambol kestem.

Beperelhetnem

2020. jan. 4. 12:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Perelni? XD

Csináld, hadd röhögjenek egy jót.

2020. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Beperelhetnem"


Konkrétan melyik jogszabály, melyik sorának megszegésével vádolnád őket? A bíróságra konkrétumok kellenek.

2020. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"hisz nem az en hibambol kestem" - dehogynem. Szabadon hozzáférhető az információ, hogy mikor jár a busz és mennyi a menetidő, nem? Egy felnőtt ember meg képes hozzászámolni a késést, átszállást stb.

AKKOR lenne VALAMI igazad, ha baleset miatt útlezárás lenne, akkora havazás, hogy leállna a közlekedés, neked lenne baleseted, rosszul lennél stb.

Mondjuk akkor sem látnék semmit abban, hogy amit elmulasztottál, bepótold, hiszen ezért kapsz bért.

De abban, amit te írsz, nincs semmi előre nem látható.

2020. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van. Ezt magadtól is felérhetted volna ésszel, mint minden normális ember, de te még puffogsz is itt. Grat
2020. jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!