Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megfenyegetett, hogy kirúg?

Megfenyegetett, hogy kirúg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az ország nyugati felében lakom és közölte a munkáltatóm, hogy jövő héttől az ország keleti felében lesz munka, 2 hétig.

Tudom, hogy a Munka Törvénykönyve kitér arra, hogy munkaidőben "mennem kell", de vajon mi a helyzet a szabadidőmmel? A délutánommal és az éjszakámmal pl.


Hétvégére haza lehet menni (kösz), de délután nem. Az odajutást céges autóval oldanám meg, hazajutás önköltségen sem támogatott, pedig tankolnék, de ne legyen annyi km a kocsiban.


Akármilyen hihetetlen, van magánéletem, dolgom munkaidő után, van hobbim, van kutyám.

Nyilván senkit sem érdekel, de engem igen.


Közölte, hogy akkor meg kell válnia tőlem én meg röhögve mondtam neki, hogy akkor legyen így. Ennek 2 napja, azóta csend van. Ő sem enged, én sem engedek.


Tisztában van valaki ennek a jogi hátterével, hogy mi a helyzet ilyenkor munkaidő után?



2019. szept. 25. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Ezt a kérdést már feltetted egyszer nem?
2019. szept. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem. De megpróbálom megkeresni ha van ilyen és megkérdezem, hogy mi lett a vége.
2019. szept. 25. 01:18
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Igen, megfenyegetett.


Mi lenne, ha vennéd a fáradságot, és normálisan kérdeznél, nem egy kijelentő mondatot írnál le kérdőjellel a végén?

2019. szept. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Mi van ezzel az oldalal? Mi van srác, nem tudsz normálisan válaszolni ezért a kérdésbe kötsz bele. Nos, múlt évben tanultam ilyenről suliba, teljes költséget állnia kell. Munka kiszervezés, ha jól emlékszem keress rá, mutasd meg a főnikének.
2019. szept. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

4: Tudod, az is az oldal igényességéhez tartozna, hogy a kérdés normálisan meg legyen fogalmazva és formázva. De sajnos az utóbbi időben átlagban minden ötödik kérdés igazából egy mondat, kérdőjellel a végén. (pl. "A főnököm bunkó volt velem és most ideges vagyok?", "Ma késtem a munkából, és ezért nagyon leszidtak?", "Unatkozom, nem tudom, mivel kössem le magam?" stb.)

Válaszolok én a kérdésre, amennyiben tényleg kérdés. De ennyi igényességet hadd várjon már el az ember!

2019. szept. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%

De hogy demonstráljak is, kb. így kellene kinéznie:


"A főnököm kirúgással fenyeget, ha nem vállalok el egy kéthetes munkát az ország túlsó felében. Megteheti ezt?"


Válaszolva: Vedd elő a szerződésedet, abban le kell, hogy legyen írva, hogy mire kötelezhetnek.

2019. szept. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

4-es! Köszi, azt még áttanulmányozom.


A szállást állná, meg az odajutást is (a kaját nem), de nekem a hazaúttal van a bajom minden nap, amit nem engedélyez. Úgy sem, ha kifizetem a benzint a céges autóba, mert abban meg akkor sok kilométer lesz. Az a bajom, hogy nem tehetem meg, hogy ott maradjak ennyi időre, mert van hivatalos intéznivalóm is és programom is munkaidő utánra. Plusz ugye ott a kutya, aki azért nem teljesen önellátó. :D

2019. szept. 25. 09:51
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Borzasztó lehet így kibírni 2 hetet, amikor más évekig melózik így, messzebbről, vagy akár csak mást meg más országba küldenek ki ilyenre...

örülhetnél, hogy kimozdulhatsz máshova kicsit...

ez így már felvet pszichólogiai problémákat is...akkor is ha csak egy pasi, akit félsz, hogy elhagy ezalatt

2019. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem érdekel, hogy más hogy melózik, mindenkinek joga van tanulni, hogy olyan melóhelyet választhasson, amit a saját igényeihez tud igazítani. ;) és ahhoz is joga van bárkinek, hogy megtagadja a munkát, csak ugye sokan kénytelenek menni, mert nem találnak másikat. Én szerencsére nem ilyen vagyok.


Nem szorulok rá a kimozdulásra, mert ha el akarok menni valahova, akkor elmegyek egy nekem tetsző helyre és az biztos nem az ország keleti része lesz. :D


De akkor te az a fajta ember vagy, aki éhbérért dolgozik valami rabszolgamunkán és örül, ha nyáron lejut egy hétvégére a Balatonra egy hűtőtáskával. Így már értem a fruszzrációt, de légyszi ne rajtam éld ki! És inkább ez vet fel bizonyos pszichológiai problémákat...

2019. szept. 25. 10:15
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerű. Ha a szerződésben szerepel, hogy az ország másik felébe is kell menni időnként munka miatt, akkor nem tudsz mit tenni, Ha megtagadod, kirúghat.
2019. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!