Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az újságírók milyen szakot...

Az újságírók milyen szakot végeztek az egyetemen?

Figyelt kérdés
Természetesen a valós újságírásra gondolok, ami megadja azt az alaposságot, amivel a vezető híroldalak, újságok írnak.
2020. jan. 7. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció és médiatudomány szak, és többnyire van valamilyen sajtós szakirány, specializáció.
2020. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez jó mert az alapszakom akkor meg is van, de mi lehet a szakirány?
2020. jan. 7. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Régen a legtöbb újságíró magyar-"akármilyen" szakos tanári diplomával rendelkezett. Aztán indultak a média szakok, de állítom, hogy nem ér annyit ez az oktatási rendszer, mint amit a régi vérbeli újságírók még most is letesznek az asztalra. Katasztrófa, hogy némely médiaszakos frissen végzett fiatal mennyire nem ért hozzá. Még ahhoz sem, hogy megfogalmazzon egy értelmes mondatot. Volt szerencsém megtapasztalni.
2020. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is látom, és épp ez az hogy ha már szeretném ezt a szakmát, főleg mert úgy érzem bennem van ez a veszélyes helyre menni is oké a hírért dolog, akkor már szeretném azt jól közvetíteni. Csak kicsit tanácstalan vagyok, azt hittem van újságírói szak, mikor elvégeztem az egyetemet csak egy szak indult el adott évben és tanrendben, így nem tudtam semmiylen médaszakra menni, pedig a digitális média volt az eredeti cél. Második szakirányt vajon lehet csinálni a metun?
2020. jan. 7. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:
idegen nyelv lenne fontos - és + jó lenne egy különleges nyelv is, sajtófigyeléshez
2020. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szegeden pl. így működik:

[link]


Az alapszak a komm., és ott lejjebb látod a speciálizációkat. Aki újságíró ismerősöm, ő nyomtatott sajtó szakirányra járt BA-n, ezzel "újságíró lett". A mesteren már kicsit más irányba ment, ha jól tudom.

2020. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!