Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt betegség,...

Próbaidő alatt betegség, vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A probaidom közepénél járok éppen, de sajnos nagyon csúnyán megbetegedtem, felkelni se tudtam múlt héten. Aztán inkább bementem előbb dolgozni mint kellett volna, itt az eredmenye, megint magas láz és köhögés stb. Orvos kiírt egy egész hétre mert nagyon rosszul vagyok.


Jeleztem természetesen a felettesemnek a helyzetet, aki elég nyilvánvalóan a tudtok rá adta hogy nem örül neki - természetes, be akarnak tanítani, nem vártam hogy örülni fog. De azt mondta, hogy nem SZOKÁS próbaidő alatt betegnek lenni és ez így nem lesz jó mert miattam nem haladunk. Egyébként az első két hétben nem tudtam időben kezdeni mert nem volt ott a kolléga aki nekem segített volna... persze nincs jogom ezt felhozni, de azért nem teljesen csak miattam csúszik a dolog.


Mondtam neki hogy sajnos elég komoly betegségről van szó, az orvos egyáltalán nem javasolta hogy emberek közé menjek ő pedig mondta hogy nem tetszik ez neki mert nem ezért vett fel és nem hiszi el hogy egy megfazassal miért nem tudok bemenni legalább fél napokra.


Most siman lehet, hogy emiatt ki fog rúgni de őszintén szolva nagyon nem tartom fairnek ezt a hozzáállást.

Nem beszélve arról hogy az elején azt próbálta bemagyarázni nekem hogy próbaidő alatt nincs betegszabadság. Erősítsetek meg kérlek ti is, hogy bizony van?!


Mit gondoltok a helyzetről?

Kicsit panaszkodni is akartam, mert nagyon idegesít a dolog. Egyelőre nincs másik opcióm ahova elmehetnék dolgozni szoval nem jönne jól ha nem lenne most munkám.


2020. jan. 29. 23:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Munkahelyfüggő. Nálunk kirúgják, aki próbaidő alatt akár egy napot is hiányzik...
2020. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tudnék jó szívvel egy ilyen helyen dolgozni....
2020. jan. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

De nyomorult ez a felfogás, ismerősömnek is felmodtak mert merte elkapni a rota vírust, inkább fosott volna 5 percenként, mondtam neki.. meg fertőzhette volna le a többit.


Gusztustalan alja ótvar mocskok aki felmondanak meg, mondják, hogy "nem szokás" nem bammeg, hobbim a láz meg az egyéb nyavaja.

2020. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
91%
Ilyen helyen amúgy sem akarsz dolgozni.
2020. jan. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Jól indult egyébként de aztán sorra jottek a bajok. Nem volt aki betanítson, csak ültem ott csendben több napon keresztül. És most azt mondja miattam nem haladunk.


Az meg a másik igen, hogy nyilván direkt kaptam el a betegséget, nincs jobb dolgom egyébként se imadok lázas lenni 😅


Tudom hogy van ahol felmondanak. Nem is erre irányult a kérdés lényege, csak véleményekre lennék kiváncsi mert nagyon nem tartom fairnek. Pofam nem lenne pl szabadságot kivenni próbaidő alatt, az egyértelmű, se ez kicsit más.

2020. jan. 30. 00:00
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
De igen is legyen pofád kérni! Ha meg emiatt tényleg elküldenek az csak neked lesz jó. Ne legyél lábtörlő!
2020. jan. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nálunk a főnök le is cseszi azt, aki betegen bejön dolgozni. Nem hiányzik senkinek, hogy a csapat fele lebetegedjen.


Szerintem örülj, hogy a próbaidő alatt kiderült, milyen cég is ez valójában. Ez nekik is próbaidő, meg is buktak.

2020. jan. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

De akkor egész pontosan mivel kapcsolatban akarsz véleményeket? Nyilván szemét dolog ez a főnöktől, ez nem kérdés.

Ez a legalább fél napokat bemehetnél meg elég furcsa. Nem lehet, hogy be se vagy jelentve? Arról nem is beszélve, hogy tipikus kizsákmányolási módszer, hogy lelkifurdalást keltenek a dolgozóban. Makd lehet, lenne olyan, hogy be akar rendelni hétvégén, és ha nemet mondasz, akkor beadja, hogy ha nem mész be, akkor miattad összeomlik a cég. Nekem munkaközvetítőnek dolgozva volt olyan, hogy a rendelkezési állási időn kívül felhívtak, hogy menjek valahova, és azt a szöveget nyomták, hogy ha nem megyek, akkor elveszítik a klienst.

Majd azért leírhatnád, végl mi lett.

2020. jan. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok véleményt/választ.


Nagy cég ez, biztosan be vagyok jelentve ez nem kérdés. Előre be vannak szervezve a tréningek és gondolom úgy gondolta, hogy arra ugorja be aztán jojjek haza hogy “haladjunk” is valamennyit.


És igen, én is úgy gondolom hogy mindenki számára jobb ha itthon vagyok, továbbá első sorban magamat nézem mert meg akarok gyógyulni és ha ezt nem fekszem ki, elhúzódik ki tudja meddig. Értem hogy idegesítő lehet a főnöknek hogy szinte csak most vettek fel és máris kiesik egy-másfél hét de erről nem tehetek én sem.


Az érzelmi zsarolás része nem mukodik mert tudom hogy nem tőlem függ a kis csapata, de ugye valakit kell hibáztatni...


Igazából csak a helyzetről szerettem volna véleményeket látni, hogy mennyire megszokott dolog ez hogy betegseg miatt kirúgják az embert csak így...illetve hogy ki mit gondol, erkölcsileg ez így milyen.


Azzal tisztaban vagyok hogy indoklás nélkül próbaidő alatt bármelyik fel felmondhat, de ez itt inkább erkölcsi kérdés mert pl én főnökként nem tennék ilyet ebben a helyzetben.


Írtam azóta meg egy e-mailt, hogy majd jelzem az orvos válaszát neki és hogy megorobalok minek előbb bemenni, arra nem is válaszolt.


Jövő héten valamikor megyek majd be ha az orvos elenged, majd megírom mi volt.

2020. jan. 30. 07:48
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz róla, ha beteg vagy, főleg influenza járvány idején. Sőt te megpróbáltál dolgozni, de visszaestél, szóval ezt igazán figyelembe vehetnék, viszont az se lenne jó, ha a fél gárdát lefertőznéd. Amúgy ha elkapná tőled a főnököd, akkor meg az lenne a baj, hogy miért mentél be dolgozni.
2020. jan. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!