Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire kell számítani a munkaügy...

Mire kell számítani a munkaügyi hivatalban? Hogy mennek ott a dolgok?

Figyelt kérdés

Az egyetemről már kijöttem de még nincs munkám, és sajnos van egy (orvosi papírokkal igazolt!) komolyabb betegségem ami miatt "klasszikus" munkára jelenleg nem lennék képes, csak olyanra ami otthonról is végezhető. Viszont az adót meg a többit fizetni kell szóval januárban előreláthatólag megyek a munkaügyi hivatalba. Néhány dologra lennék kíváncsi azzal kapcsolatban amire ott számítanom kell.

1. Figyelembe veszik-e ott az úgymond "hátrányos helyzetem" (amit igazolni tudok), vagy pedig nekik irreleváns és mindenkit ugyanoda próbálnak beosztani?

2. Kötelező-e nekem elfogadnom bármit is amit ott ajánlanak? Tehát ha nincs otthoni vagy egyszerűbb munka (pénz nem számít csak az adót ki tudjam fizetni meg valami kevés maradjon), csak eljárós, fizikai vagy hasonló, akkor mondhatom-e azt hogy köszönöm de nem, vagy pedig ha már odamegyek kötelező nekem valamit elvállalnom?

3. Ha ott akkor nem is találnak nekem semmit, de "állományba vesznek", akkor behívhatnak-e később és kötelezhetnek-e bármire, vagy minden rajtam múlik?

Illetve végül az is érdekelne, hogy ha nincs megfelelő munka, akkor kaphat az ember valami támogatást valahonnan (amit csúnya szóval segélynek hívnak), vagy legalább azt el lehet érni hogy a TB-t átvállalják?

Köszönöm előre is a segítséget! Nem kicsit rá vagyok már erre parázva és jó lenne tudni merre hány méter...



2019. dec. 28. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos a kérdéseidre a választ nem tudom, de annyit mondhatok, hogy készülj és legyen nálad víz meg valami kaja. Ismerve az ügyintézés sebességét..
2019. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egész nap ott fogsz ülni. Beregisztrálnak és ennyi mehetsz, ha nem jár segély. Ha valamit ajánlanak az közmunka lesz sajnos.
2019. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A segély az valami 20-25 ezer ft, legalábbis én hasonlóról tudok. Amúgy kell hozzá asszem korábbról bejelentett munkahely, asszem fél év, vagy valami ilyesmi. De nem akarok hülyeségeket írni, de valóságalapja van. Csak elég régóta van munkám, szóval nem tudom, hogy mennek a dolgok, meg őszintén szólva nem igényeltem sosem amikor nem volt akkor se.


Amúgy ha bejelentkezel, akkor folyamat ki fognak szervezni munkákra (általában gyárira) aztán majd látod, hogy bírod-e. Meg képzéseken veszel részt, általában sokat nem érő, pl.: targonca vizsga, ami oké jó, de ha nem akarod csinálni akkor fölös.


A semmire csak úgy nem jár segély szerintem, előbb fognak elküldeni közmunkára.


Amúgy ha komoly betegséged van, egyedüli esélyed a pénzre, hogy leszázalékolnak és kapsz ilyen rokkantsági nyugdíjat, ennyi.


A TB-t, hogy fizessék azt asszem lehet kérvényezni mindentől függetlenül de azt is csak vmi fél év erejéig.


Sok haszon nem volt a válaszomban, mert nem tudtam konkrétumokat írni, de nagyjából így meg, csak pontos számadatokkal nem tudok szolgálni.

2019. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Másfél éve vagyok regisztrált, 2-3 havonta kell menni lejelentkezni, ezidáig kb 4x kaptam közvetítő lapot, ebből 2 volt közmunka, a másik 2 rendes munka lett volna, nem kötelező elvállalni, de mivel több embernek kiadják ugyanazt, így nincs nagy esély, hogy felvegyenek, de a munkáltatóval is meg lehet beszélni, hogy úgy ikszeljen, hogy neked jó legyen.

Tudtommal a tb átvállalást az önkormányzatnál kell intézni, nincs köze a munkaügyihez, de én azt fizetem.

2019. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, kár hogy kb. mindegyik ellentmond az összes többinek, elég tanácstalan vagyok. Azt jól értem hogy még csak nem is fizetnek, tehát ingyen dolgozzak közmunkákat? Mert akkor eleve nem érdekel, úgy nem fogom beregisztráltatni magam ha még pénzt sem kapok, hogy járkáljak oda kéthavonta a semmiért (még ha tényleg nem is kötelező semmit elvállalni, ha meg kötelező úgy pláne nem). Jó ez az ország de tényleg, a lényeg hogy segítenek az embernek ha szüksége van rá. Ja nem... Akkor egyedül a TB-t fogom intézni. Köszönöm még egyszer!
2019. dec. 29. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
De kötelezô elvállallni. Ha nem vállallod pl a közmunkát, törölnek a rendszerbôl. És 60 napig nem regizhetsz vissza. Velem ez megtörtént, szóval ez biztos. Ha meg vállallod a közmunkát akkor kapsz havi nettó 48 ezer forintot. Annyi lesz a fizetésed.
2019. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az aztán perspektíva. Akkor ezt alapon hanyagolom is, teljesen hülye mégsem vagyok. Akkor csak az önkormányzathoz megyek TB-átvállalást kérni. Ahhoz elég az is ha nincs munkám ergo nincs bevételem?
2019. dec. 29. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Elvileg elég, szerintem fél évet fizetnek.


Jaja a felettem lévő jól mondja, olyan nincs, hogy a közmunkát nem vállalod el, vagyis van, de akkor nincs zsé.


Én úgy voltam vele, hogy ilyen alantas munkát nem vállalok el azért a lófax pénzért.

2019. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy sem mennek ott a dolgok. Elküldenek néhány kamu álláslehetőségre mintha fontos lennél és mehetsz szociális segélyt igényelni ami 22.500-ft. És élj meg belőle éveken keresztül ha rajtuk múlik a segítség. Maximum bevesznek néha a kormányprogramba közmunkásnak éhbérért diplomával. Sajnos saját bőrömön tapasztaltam ezt, és ha nem ismerkedek meg egy olyan emberrel aki tehetősebb és becsületes vállalkozó akkor tőlük még ma is földönfutó lennék.
2020. jan. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen betegség?


Én pl epilepsziás vagyok, tünetmentes, de esélyem sincs semmi munkára (nyilván).

2020. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!