Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Koszos ruhában kell dolgozni....

Koszos ruhában kell dolgozni. Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen több műszakos munkarendben dolgozok (4műszak), egy 500-600 embert foglalkoztató multirol van szó "nem szeretném megnevezni a gyárat"


A lényeg, hogy a munkáltató "adja" a munkaruhát, ruhatárba felveszek 1 szettet póló, nadrág, kabát... majd azt koszosan leadva (ők mosatják) kapom a tiszta szettet szigorúan 1-et.


A probléma az, hogy a ruhatár csak hétköznap van nyitva, de munka hétvégén is van folyamatosan, most pld péntek,szombat,vasárnap mennem kell dolgozni, így pénteken ahogy beérek munkába leadom az előző műszakba viselt koszosat és kapok 1 tisztát 3 napra 3×8 órán keresztűl 1 póló 1 nadrág..memgjegyzem klíma hébe-hóba megy kb 30fok van gépek üzemi hője miatt.


Hozzáteszem a koszos ruhát nem hozhatom haza, hogy kimossam magamnak..felvannak cimkezve es detektoros kapun jövök ki a portán..meg eleve tiltja a szabályzat is.


Ez egyszerűen embertelen!


2020. jan. 30. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáltad jelezni valakinek, vezetőnek ezt a problémát?


Egyébként igen, embertelen!

2020. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy még nem jeleztem, eddig úgy működött, hogy ha leadtam a koszos ruhát adtak 2-3 tisztát annak függvényében, hogy kell e mennem hétvégén.


Most kb 2 hete van ez a dili, mert vettek fel új embereket és nincs elég ruha, hogy mindenkinek jusson hétvégére 2-3 szett.

Illetve a szakadt, sérült ruhákat nem varratják időben, ìgy azok kiesnek a körforgásbol


A ruhatárba mikor mondták, hogy miujság, nyilván megjegyeztem, hogy ez ìgy nem jó, erre a ruhatárban dolgozó hölgy megmutatta az emailt, amit a főnökségtöl kapott.


Ők ìrták neki, hogy tiszta ruhát csak koszos leadása ellenében adhat ki, és szigorúan csak 1-et hétvégére is!


Ìgy nem tudom érdemes e pl hr-hez fordulni ezzel, mikor valami fejes ezt mailba lemeri közölni.


Mondjuk gondolom aki ezt irta a ruhatárosnak, az a klímás irodába ül utcai ruhába...

2020. jan. 30. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!