Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtehetik ezt? Csak két...

Megtehetik ezt? Csak két napja vagyok itthon betegállományban, kisebb baleset ért, komoly fájdalmam van, amivel nem tudok dolgozni menni.

Figyelt kérdés
A munkáltatóm két naponta hívogat, hogy megyek-e már dolgozni? Hiába mondogatom nekik, hogy nem javulok, és hogy vissza kell mennem az orvoshoz, mert még mindig fekszem, fájdalmam van, és a mosdóba is nehezen megyek ki.

2019. máj. 11. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, odahaza élsz-e, vagy másutt, de ez itt Hollandiában is így szokás. Először naponta hívogatnak, hogy érdeklődjenek az állapotodról. Közben figyelik a háttérzajt is. Ha kocsmai zajok vagy élő zene hallatszik, az már gyanús nekik. Majd 1-2 hét után, ha még mindig beteg vagy, küldik a házhoz a felülvizsgálóorvost, aki csekkolja, hogy csakugyan nem sumákolásról van-e szó. Ez egy nagyon is jó módszer a táppénzcsalás kiküszöbölésére. Akit pedig azon rajtakapnak, az a teljes összeget vissza kell, hogy fizesse, és búcsúzik a munkahelyétől.
2019. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Lényeg, ami lényeg, most csak nem halsz bele abba, hogy kétnaponta egyszer fekveszed a telefont, és váltasz pár mondatot a munkáltatóddal.
2019. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
#2 téged is csak egyszer csörögjenek fel, amikor végig hánytad-fostad az éjszakát, és reggel 9 körül végre el bírsz aludni azzal a felszínes, nyugtalan álommal, amivel a betegek szoktak...
2019. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
3: Hiszed vagy sem, de majdhogynem pont ez megesett. Kibírtam. És legalább a hangom alapján még hihetőbb volt, hogy tényleg beteg vagyok.
2019. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
két napot dolgoztam úgy, hogy nagyon rosszul voltam, látták rajtam.... azért nem értem
2019. máj. 11. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

"A munkáltatóm két naponta hívogat,"


És min hív? Csak nem telefonon? Van erre egy megoldás. On/off kapcsoló.

Engem betegáll alatt a jóisten se hív fel. telefon ki és csók.

2019. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5: Mondom, itt ez például a munkakörükhöz tartozik, hogy hívogatni kell. Persze nyilván vannak kivételek, ha valaki eltöri a lábát, az minimum 6 hét hiányzás, akkor nyilván nem hívják fel naponta, hogy mikor megy.
2019. máj. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!