Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes elmenni egy hét...

Érdemes elmenni egy hét táppénzre a felmondásom beadása előtt?

Figyelt kérdés
2020. febr. 2. 07:59
 1/4 anonim válasza:
96%
Utána szoktak a felmondási idő miatt :)
2020. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol dolgozol, milyen a főnök.


Én 1.5 hete táppénzen voltam, mert nem bírtam benti légkört.


Majd táppénz végén 3 nappal azelőtt besétáltam, elhívtam főnököm az irodába, egyenesen lényegre tértem és adtam a kezébe a felmondásomat.


Beszélgettünk, mindenre egyenesen válaszoltam, a betegszabimat nyiltan elmondtam mi miatt.

Elmondtam kollégák rosszindulatuságát, hogyan tesznek olykor keresztbe, mennyire nincs gerinc bennük + minek teljesítsek 3-4x annyit míg pl másik telefonozik s elvan eközbe 1/4-t teljesít.


Kérdezte velem mi van s mi lesz.


Felvettek egy olyan helyre ahol jobb az idő beosztás és 50ez-rel többet kapok s

ezáltal a hobbimat is fel tudom emelni magasabb szintre, azaz vállalkozásba ugranék végre (jó ideje terveztem,projektekkel haladtam, szerveztem, prototípus termékeket készítettem.)


Szeretek mindig fixre menni, ha kell 50x is leírom s átgondolom dolgokat, opciókat.


Témára vissza kanyarodva:


Lelkileg felkészítettem magam... hány hetet kell még ott lennem s meg is kérdeztem.


Elengedett.

Mondta meg volt velem elégedve, főleg mivel őszinte s egyenesen a szemébe mondtam mindig mindent, munkámat tisztességgel mindig csináltam.


Elengedett és jutalmat is kaptam.

Nem kellett letöltenem 1 napot se.


Akkor szabadultam fel igazán, ahogy kiléptem és biciklire szálltam, tekertem a jó időben - csodás érzés volt s az is, hogy teljes nyugalmi állapotban vagyok.


Haladok a terveimmel. 👌


A főnököddel milyen a viszony, munkád hogy végzed, ...stb.


Úgy voltam felmondáskor:

Nekem kell az a pihenő, lelkileg felkészülni a negatív emberek ellen s úgy beadni felmondást. Lesz ami lesz - a legkellemesebben csalódtam.


De ha felmond az ember, készüljön a legrosszabbra, max

Kibirja

Vagy

Kellemeset csalódik.


De ha menni kell, menni kell vagy így vagy úgy.

2020. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Mégis mi ebben a logika?

A felmondási idő onnan indul, amikor írásban beadod a felmondásod. Ha előtte betegállományba mész, TB csalás mellett még eg héttel el is húzod az egészet.

2020. febr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ELŐTTE elmenni? Minek. Felmondás UTÁN kell elmenni mert beleszámít a felmondási időbe. Én az egyik volt helyemen 30 napból felm idő 28-at véletlen beteg voltam, a 2 nap meg épp hétvégére esett. Hát így jött ki, szar ügy....
2020. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!