Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen egy casting?

Milyen egy casting?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van ugye ez a Talent Studio Budapesten és meghallgatásra szeretnék menni. 16 vagyok és fogalmam nincs, hogy mit várjak tőle (szinkron színészi casting).

Aki már volt ilyenen, le tudja nekem írni mire számítsak? (elképzelni sem tudom)

Mit fog kellenem csinálni?

Milyen előkészületek szükségesek?

Hogyan fog ez zajlani?

Honnam tudhatom előre, érdemes e elmennnem? Előre is köszi :)



2020. febr. 3. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenen nem voltam, de általánoson igen. Ott adtak instrukciót, ami alapján be kellet mutatkozz, amit pontoztak, pl magabiztosság, testbeszéd, szemkontaktus a kamerával, az instrukciókat sorban mondtad-e, nem hagytál e ki valamit, nem akadt el a szavad. Utána szerepjátékok, de ez nálatok nem tudom lesz-e, bár valószínű, hisz színészet.., beleélés.


Lényegében akármi is lesz, számíts arra, hogy improvizálni kell majd, könnyeden megjegyezni egyszerre több dolgot és követni azt, és jó színészi játék bemutatása kell majd.

Nálam ha jól emlékszem felolvasás se volt, nálad talán imitálnak egy szinkronizálást is, szóval TALÁN adnak egy szöveget, amit át kell fuss, utána megy a felvétel, ami alá ki kell beszélned a leírt dolgokat. De ez már csak tömény elmélet.


Ha kár szónészkedés, hagyd, hogy önmagad legyél, nincs igazán mire s nem is érdemes felkészülni. Légy biztos magadban és nem veszíthetsz.

2020. febr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
72%

Talent stúdiót nem ajánlom (kivéve ha szeretnél fizetni 300 ezer forintot)

Ugyan is úgy néz ki hogy be mész le zajlik a casting el mondják hogy nagyon jó vagy, el mondják hogy milyen szinkron hangra lennél alkalmas nekem egy cuki manót mondtak vagy valami 16 éves tini fiúcskát ..

a lényeg hogy a szerződés megkötési előleg 20 ezer és még 300 ezer ilyen tanfolyamra (kötelező) hogy ki képezzenek .. egyébként szerintem nem ér annyit ! Ha érdekel a színészet lépj be egy facebook csoportba és ennyi 14/F

2020. ápr. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
37%

Nem hiszem hogy még aktuális a kérdés,de azért írok pár sort,hátha valaki olvassa a és kíváncsi a válaszra.


Szóval én a Talent Stúdió diákja vagyok, most kezdem a mesterkurzust. Igaz,hogy sok pénzbe kerül, de ha tényleg érdekel ez a szakma akkor abszolút megéri. Elismert színészekkel, szinkronrendezőkkel és szinkronszínészekkel találkozhatsz. Itt olyan tudást és élményt kaphatsz,amit érdemes megtapasztalni. Fontos tudni,hogy a studio közvetít téged, azaz ha tényleg jó vagy hívnak majd szinkronizálni.


A castingon meg az számit,hogy tudsz-e szépen olvasni, helyesen beszélni. Kapni fogsz egy szöveget, amit fel kell olvasni különböző érzelmekkel például sírva, boldogan vagy akar manóhangon és ehhez hasonló feladatok.


Szerintem ha tényleg ezt szeretnéd, vágj bele!

2021. márc. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Semmiképp se menjetek a Talentbe. Óriási atveres. Előadják, h hu de mennyire tehetséges a gyerek stb, aztán ott helyben fizess ki tobb szazezret.

Teljes atveres. Felajanlott munkat pedig eddig szinte egyik ott végzett sem kapott. Akkor kérdem en minek a mesterkepzes vgy egyaltalan a képzés... Remelem van mashol igazi szinkronszínészeti képzés, mert a talentben csak a pénzlehúzas megy. Akit érdekel a színészet, menjen el ingyenesen regisztralhato casting cégekhez, lepjetek be face csoportba, es vgy motivaljatok a gyerekeket arra, h inkabb próbáljanak akkor majd bejutni a szinmuveszetire. Minden csak a talenttel ne kerüljetek szembe.


Aki pozítivat ír róluk, eltudom képzelni, h ott dolgozók.

ápr. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!