Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gondolkodtál már azon, hogy...

Gondolkodtál már azon, hogy mennyi pénzt keresel összesen az aktív éveid alatt és ebből mennyit sikerül "megtartani" (vagyonban, befektetésben) a nyugdíjas éveid elejére?

Figyelt kérdés

Tehát, hány százaléka megy el megélhetésre, amortizálódó dolgokra és hány százaléka marad meg értékálló dolgokban?


Azon gondolkodtam, hogy az az ember, aki nettó 300 ezret keres. 40 év munkaviszonnyal számolva (jelenérték számítást kihagyva) összesen 144 millió forintot keres. Ha kapcsolatban él valakivel, akkor akár 300 milliót is hazavisznek az aktív éveik alatt.


Mégsem látom azt, hogy a 300 millióból akár a 10%-a megmaradna egy átlagembernél, mire nyugdíjas lesz.



2020. febr. 6. 13:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
49%

3 éve dolgozok, és majdnem 3 milla a megtakarításom, ami szerintem kevés, de az én hibám mert olyan életmódot megengedek amit nem kellene, plusz ugye albérlet, kaja stb :D

És házra gyűjtök, (max 15 milláig) de ha így folytatom kell még pár év xD

2020. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!