Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mikor szoktatok fizetésemel...

Ti mikor szoktatok fizetésemelést kapni? Ha kaptatok már, akkor mennyit? (Ha kaptok egyáltalán)

Figyelt kérdés

Mi most januártól kapjuk, ma kaptuk meg a papírt. Nálunk órabér alapú az elszámolás, 10%-ot emeltek a tavalyi órabérre. Ez egy körülbelül infláció mértékű emelés. Elégedett akkor lennék, ha a tavalyi teljesítményem/képességem nem emelkedett volna, vagy nagyon keveset. Én múlt évben nagyon oda tettem magam, igyekeztem minél több mindent megtanulni, sokat fejlődtem. Tavalyelőtt is sokat fejlődtem, de nem ennyit, mint tavaly, akkor 20%-ot emeltek, most meg, amikor meg még többet, akkor 10%-ot. Érdekes.

Nektek emeltek már, ha igen, mennyit? (Légyszi, ne összeget írjatok, hogy pl "20 ezer forintot" hanem %-ot, úgy könnyebb megérteni)



2020. febr. 10. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ev vegen szokott emeles lenni, most 15%-ot kaptam, elotte 20-at. Illetve ezeken kivul egyszer ev kozben kaptam 10%-ot, utana az ev vegi emeles mar arra ment ra.
2020. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyjából minden évben kapunk emelést.

Tavaly 5,8 %-ra jött ki összességében (fix + %-os eleme is volt az emelésnek).

Voltak évek, hogy 2,5 - 3,1 %-ot kaptunk.

2020. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok, elfelejtettem, hogy mikor...általában április-május környékén szoktuk kapni az emelést, januárig visszamenőleg (kivéve tavaly, akkor csak áprilistól kaptuk - biztos magas volt a % :-) )
2020. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az éves emelés áprilisban történik és teljesítménytől függően 3-6%. Ezt mindenki megkapja, aki teljesítette az elvárt célokat, maga a százalék egyéni teljesítményfüggő. Előléptetésnél, megváltozott munkakörnél szokott 10-20% között lenni a fizetésemelés. Engem idén előléptettek, 15%-ot kaptam, ami elég alap, de jelenleg több nem is fért volna a költségvetésbe.
2020. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekünk tavasszal van minden évben emelés. Elég különböző. Nekem 7,5% volt.



"10%-ot emeltek a tavalyi órabérre. Ez egy körülbelül infláció mértékű emelés. "


Az infláció 3,4% volt 2019-ben. A 10%-ra túlzás mondani, hogy infláció körüli. (az élelmiszerek inflációja 5,4% volt)

2020. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lakbérrel együtt van az 10% :D
2020. febr. 10. 17:57
 7/14 anonim válasza:
0%

Nekem erre a kérdésre 5 éve konstans válaszom van: 5 éve egy peták emelést nem kaptunk így nincs min gondolkodni. Egy fillért se senki.

A főnök a maga végtelen empátiájával kifejtette : eee vann elvtárssak akinek nem tecccik az mehet!

Nem lesz idén se semmi.

2020. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Ha 5 éve nem kaptál emelést, akkor mondj fel. Én biztosan nem dolgoznék ilyen helyen.

2020. febr. 10. 18:49
 9/14 anonim válasza:
0%

És hova megyek innen? Közmunkásnak ? utcát söpörni vagy hova? Ha lenne hova menni X éve itt se lennék.

De hova menjek Hova kellek? Valami trágyagyárba 80 műszakba szarért húgyért? Kösz akkor maradok itt.

2020. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Az életeden csak Te változtathatsz. El is költözhetsz másik városba, megyébe és dolgozhatsz ott.

De így mit fogsz csinálni, ha nem emel? Meg fogod várni ameddig a minimálbér/garantált bérminimum eléri a fizetéseted, esetleg meghaladja? Mert ezzel az ütemmel halafva előbb-utóbb ez a pont elkövetkezik.

2020. febr. 10. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!