Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek létezik még egy...

Szerintetek létezik még egy ilyen cég az országban, vagy akár a világon? Hallott már más ilyenről?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören én egy olyan cégnél dolgozom, ahol

-Eltűrik az embernek ha iszik, senkit nem rúgnak ki azért, ha többször is piáláson kapnak, sőt, még az igazgató viszi haza az olyat, aki full részeg

-Ha a 8 órából 6-ot dolgozol, az már jobb, mint az átlag. Átlagban 4-5 órát dolgoznak az emberek. Senki nem szól érte.

-Kb 50 (fizika) dolgozó van. 3 műszakvezető van az 50 emberre, mind a 3 délelőtt jár, délután nincsen műszakvezető.

-Délután csak 4-6 ember van itt.

-Az irodisták 4-5 között mennek haza, ezt követően az a 4-6 fizikai dolgozó teljesen egyedül van a gyárban, konkrétan azt csinálnak, amit akarnak.

-Műszakvezető híján valamelyik dolgozó zárja a csarnokot, kapcsolja le a világítást, kompresszorokat, stb.

-Nincsen pontos utasítás, hogy konkrétan mit is kell csinálni. Műszaki rajzok alig vannak, más utasítás sincsen, ha nem tudsz valamit, akkor a közvetlen munkatársadtól kell kérdezni.

-Az anyagokat kartondobozokban szállítják.

-Az egyik ajtón a kilincs 4 hónapja leszakadt, azóta se lett megcsinálva. Az öltözőben se ég egy villany már nagyon rég óta, nincsen megcsinálva.

-Mivel nincsen délután műszakvezető, így a raktárból, műszakvezetői irodából a takarítónőnek kell kiadnia, ha valakinek valami kell. (Kesztyű, szerszám, stb)

-Mindenért könyörögni kell. Még egy védőszemüvegért is.

-50 fizika dolgozó van, ehhez képest még 28 nem termelői pozíció, ebben benne vannak az irodisták, műszakvezetők, targoncások, portások stb.

-Rengeteg probléma van még, a vezetők ezeket tudják is, de senki nem tesz ellene semmit. Sőt, ha felhozod a témát, mitöbb, még megoldási javaslattal is élsz, még megfenyegetnek, hogy kirúgnak.

-A 28 nem termelői pozíción túl, még maszekba jár ide egy TMK csapat, mert saját TMK-ja nincsen a cégnek, maszekba jár egy orvos, ügyvéd, meg egy informatikus.

-És még így is NYERESÉGES a vállalat. Persze ezen okokból a bérek nem valami eget verőek. Ha egy egyetemista a lean rendszerről írna dolgozatot, és hozna fel jó példákat és negatív példákat, ez a cég, ahol most dolgozom, tökéletesen megfelelő példa lenne, hogy "hogyan ne csináljuk"

És akkor most csak a felszínt kapartam meg egy kicsit, még hosszasan írhatnám a listát.

Ki hallott már ilyen céget?

Felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért nem megyek máshova dolgozni? Hát mert tetszik az 50-60 perces kajaszünet meg az, hogy fél 9-9 után már nem dolgozunk délután, délelőtt mivel itt van 3 műszakvezető, azért ezt csak nem merjük megtenni, helyette elmegyünk 5-6X kávézgatni, beszélgetni, a napi tippmixet összerakni, stb.



#cég #munka #munkahely #laza munkahely
2020. febr. 11. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a “cég” mindennek tűnik csak sikeresnek nem (nyereségesnek). Ha mégis az, akkor téged nagyon átvertek és sztem hamarosan lehúzhatjátok a rolót. Az üzleti életben farkas törvények uralkodnak. Szóval itt valami nagyon nem stimmel... vagy pénzmosás.
2020. febr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Aha, tehát jóformán nem dolgozik senki, alig akad elvétve megrendelő, nem rúgnak ki senkit, többen részegek. "És még így is NYERESÉGES a vállalat." Ezt melyik pizsidben álmodtad?
2020. febr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A piálást leszámítva hasonló cégnél dolgozom. Azért nem ennyire durva a szitu, mint nálatok, csak hasonló.

Egy raktár Angliában.

2020. febr. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kb igen

2 éve dolgozom itt. Kollega, aki 10 éve dolgozik itt, mondta, hogy ez megy már 10 éve. Más, aki 20 éve dolgozik itt, az is azt mondta, hogy ez ment már akkor is. Sőt, akkor rosszabb volt, délután még a strandra is kimentek munkaidőben meg a moziba is.

Az már nekem is megfordult a fejemben, hogy pénzmosás. Ez egy külföldi vállalat alvállalata. Az anyacégnek más országokban is vannak ehhez hasonló cégei.

Szóval, ha eddig nem, 10-20 éve nem csődölt be, akkor ezek után sem fog.

Egyébként vannak munkásgyűlések és ott az igazgató mindig mondja, hogy pluszban vagy mínuszban zártuk a hónapot, vagy negyedévet. Általában pluszban, állítása szerint.

De ez már az én fejemben már akkor megkérdőjeleződött, hogy ez a cég eddig ebben a formában hogyan maradhatott fent.

Munka van, vannak folyamatosan megrendelések, azokat teljesítjük is, ezek szerint az elég is. Vagy pénzmosás.

2020. febr. 11. 00:50
 5/14 A kérdező kommentje:

[Nem fejeztem be a mondatot]

*hogyan maradhatott fent, amikor én ide kerültem.

2020. febr. 11. 00:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Én egy asztalos műhelybe dolgoztam ahol ha egy két sört meg ittál nem szólt érte a főnök, plusz ha nem dolgoztál csak a lazább munkákba álltál bele pl. festés, pácolás, csiszolás, marás azért sem szólt. Az volt a lényeg hogy ha ott van ő is a műhelyben akkor azért néha kellett csinálni komolyabb dolgokat. De ha nem volt ott akkor mindig át ment valaki a kocsmába sörért :D
2020. febr. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Balázska Bt.
2020. febr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
7: De a kérdező szerintem nem ő, tényleg nem olyan stílusa. És normálisan bánik az írásjelekkel, csupa nagybetűs szavak is elenyészőek.
2020. febr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki a végét, amikor bedurran az agya a válaszokon és elkezd hőzöngeni. :D
2020. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki az vagy mi az a Balázska bt. :)
2020. febr. 11. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!