Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek létezik még egy...

Szerintetek létezik még egy ilyen cég az országban, vagy akár a világon? Hallott már más ilyenről?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören én egy olyan cégnél dolgozom, ahol

-Eltűrik az embernek ha iszik, senkit nem rúgnak ki azért, ha többször is piáláson kapnak, sőt, még az igazgató viszi haza az olyat, aki full részeg

-Ha a 8 órából 6-ot dolgozol, az már jobb, mint az átlag. Átlagban 4-5 órát dolgoznak az emberek. Senki nem szól érte.

-Kb 50 (fizika) dolgozó van. 3 műszakvezető van az 50 emberre, mind a 3 délelőtt jár, délután nincsen műszakvezető.

-Délután csak 4-6 ember van itt.

-Az irodisták 4-5 között mennek haza, ezt követően az a 4-6 fizikai dolgozó teljesen egyedül van a gyárban, konkrétan azt csinálnak, amit akarnak.

-Műszakvezető híján valamelyik dolgozó zárja a csarnokot, kapcsolja le a világítást, kompresszorokat, stb.

-Nincsen pontos utasítás, hogy konkrétan mit is kell csinálni. Műszaki rajzok alig vannak, más utasítás sincsen, ha nem tudsz valamit, akkor a közvetlen munkatársadtól kell kérdezni.

-Az anyagokat kartondobozokban szállítják.

-Az egyik ajtón a kilincs 4 hónapja leszakadt, azóta se lett megcsinálva. Az öltözőben se ég egy villany már nagyon rég óta, nincsen megcsinálva.

-Mivel nincsen délután műszakvezető, így a raktárból, műszakvezetői irodából a takarítónőnek kell kiadnia, ha valakinek valami kell. (Kesztyű, szerszám, stb)

-Mindenért könyörögni kell. Még egy védőszemüvegért is.

-50 fizika dolgozó van, ehhez képest még 28 nem termelői pozíció, ebben benne vannak az irodisták, műszakvezetők, targoncások, portások stb.

-Rengeteg probléma van még, a vezetők ezeket tudják is, de senki nem tesz ellene semmit. Sőt, ha felhozod a témát, mitöbb, még megoldási javaslattal is élsz, még megfenyegetnek, hogy kirúgnak.

-A 28 nem termelői pozíción túl, még maszekba jár ide egy TMK csapat, mert saját TMK-ja nincsen a cégnek, maszekba jár egy orvos, ügyvéd, meg egy informatikus.

-És még így is NYERESÉGES a vállalat. Persze ezen okokból a bérek nem valami eget verőek. Ha egy egyetemista a lean rendszerről írna dolgozatot, és hozna fel jó példákat és negatív példákat, ez a cég, ahol most dolgozom, tökéletesen megfelelő példa lenne, hogy "hogyan ne csináljuk"

És akkor most csak a felszínt kapartam meg egy kicsit, még hosszasan írhatnám a listát.

Ki hallott már ilyen céget?

Felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért nem megyek máshova dolgozni? Hát mert tetszik az 50-60 perces kajaszünet meg az, hogy fél 9-9 után már nem dolgozunk délután, délelőtt mivel itt van 3 műszakvezető, azért ezt csak nem merjük megtenni, helyette elmegyünk 5-6X kávézgatni, beszélgetni, a napi tippmixet összerakni, stb.



#cég #munka #munkahely #laza munkahely
2020. febr. 11. 00:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem is Balázskának tűnik a kérdés, de azért megválaszolom. Igen létezik, nekem az első munkahelyem volt ilyen, elektromos kapcsolószekrény építés + tmk. Viszont ha valamit kiadott a főnök azt megcsináltuk, ha valami tönkrement azt nem hagytuk csak úgy állni, megjavítottuk. Én szerettem ott dolgozni, de ha lehetett mindig beleadtam mindent, nem szerettem túlzásba vinni a lazsálást, persze az elején kaptam miatta hideget-meleget. A második év végére persze sikerült felvenni a tempót, szépen beilleszkedtem. Mondjuk ebbe az is besegített, hogy teljesen depresziós lettem az itthoni politikai és gazdasági helyzett miatt. Meg a cég is elkezdett tönkremenni, közszolgáltató volt és a rezsidíjak befagyasztása mellett egyre rosszabb lett a helyzet, ez a béreken is erősen meglátszott. Jelenleg havont jön ki cikk az adott cégről, amiben azt részletezik, mennyire ellehetetlenült a helyzete. Ha ez nem lett volna akkor tipikusan egész életemre ott maradok állás lehetett volna. Továbbképzést támogatták és a sok szabadidő mellett nagyon sokat fejlődhetett volna az ember. Maszekolni is simán lehetett a műhelyben, munkaidő után meg még volt ideje és ereje is az embernek plussz munkát vállalni. 2,5 éve jöttem el, akkor 170 volt a nettóm, túlórák nélkül. Prémium nem volt, karácsonyra már csak minimális pluszt kaptunk, 30k-t Erzsébetutalványban. Ehhez képest az első évben 100k prémium+50k Erzsébetutalvány volt a bónusz, akkor még nem volt olyan vészes a cég helyzete.
2020. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Értem, akkor nem ez az egyetlen ilyen munkahely. :D

De azt árulja már el valaki, hogy mi ez a Balázska dolog, én nem értem.

2020. febr. 11. 14:55
 13/14 anonim ***** válasza:
Van ilyen, en kulfoldon dolgoztam egy multinal (It) a projekt total foldbeallt, annyira el volt cseszve, hogy gyakirlatilag mindenki elengedte. A mellettem ulo srac egesz nap animet nezett, volt aki bevitte a playstationt. Volt par idealista luzer akik probaltak kaparni, persze minden eredmeny nelkul. Az egyik modul akikor teljesen megfekudt, a fejlesztocsapat fonoke kitalalta, hogy ujra kell irni a nullarol, de ezt itt Europaban nem lehet, mert tul toxic a kornyezet. Ezert aztan harom honaora kicuccoltak hongkongba, ahol persze szinten nem dolgoztak csak a szallodaban dozsoltek a ceg penzen, meg kaszinoba jartak. A ket oras ebedszunet alap volt ehhez hasonlok. En ezert evi 115000 chfet kaptam, egy evig birtam a zullest, utana le kellett lepnek. A projekt ezutan meg ment egy darabig, aztan a ceg megunta es lehuztak az egeszet a budin, mindenki repult. Allitolag a meetingen ahol a buktat bejelentettek sokan annyira meglepodtek, hogy sirva fakadtak... Brutal volt, ha nem lettem volna ott, el nem hinnem, hogy ilyen van. 5 ev alatt tobb tiz milla chfet tapsoltak el a semmire, a fokolomposok meg persze rohogtek a markukba.
2020. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12: Balázska a kamukérdező. Teleszemeteli a kategóriát a kitalált hülyeségeivel.
2020. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!