Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanátok, hogyha nem...

Felmondanátok, hogyha nem lenne másik munka kilátásban?

Figyelt kérdés

Sajnos fel kell mondanom, mert olyan szintű stressz ér a munkahelyemen, hogy már rengeteg féle tünetet produkál a testem.

Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez nem ciki és más is volt így. :(


2020. febr. 12. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Cikinek egyáltalán nem az. Azt javaslom addig keress valami gyors egyszerű otthon munkát esetleg szórólapozást. Vagy csak adj el régi dolgokat. Hogy addig is legyen valami. Semmikép se maradj tovább hamár nagyon nem bírod keresgélj sokat kérj segítséget. A streszhez alakuló betegségek nem tréfa
2020. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, neked kell mérlegelned, hogy megéri -e ottmaradni így, amíg találsz mást. (Van aki nem teheti meg anyagilag.)
2020. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Én már mondtam fel így, mondjuk más okok miatt, de ez lényegtelen. Nem, nem ciki, ha anyagilag megteheted, az egészséged sokkal többet ér egy munkahelynél, ne várd meg a teljes kiégést.
2020. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, van ilyen, az egészséged fontosabb.


Első körben írasd ki magad táppénzre.


Mondd el a dokinak, hogy ez a helyzet, idegileg kivagy, nem tudsz aludni, stb. és kiír.

2020. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Megtehetem anyagilag, csak az zavar, hogy fel kell mondanom. Orvos már egy csomószor felvett táppénzre, de amíg itt vagyok, folyamatos a stressz. 1 nap alatt újratermelődik sajnos.

2020. febr. 12. 16:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül, a stressz sajnos tényleg képes fizikai tüneteket produkálni. Ha nem tudod legyőzni, akkor inkább "menekülj" a helyzetből, mert kell tényleg lebetegedned.


Nem ciki, és ha megteheted, akkor menj most. Te tudod, mennyire vannak tartalékaid, vagy valaki, akire támaszkodhatsz, amíg nem lesz új munkád.


Ettől függetlenül hosszútávon érdemes a stresszkezelésen dolgoznod, ugyanis sajnos az mindenhol van, ezért teljesen elmenekülni előle nem lehet. :(

2020. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A tressz még önmagában csak hagyján, de rengeteget kell dolgozni. A márciut 100 túlórával fogom nyitni. Azért ez szerintem nonszensz, éjszakázni is kell, nő vagyok és nem tehetek ellene semmit. Ezt szerintem keveseknek sikerül kezelni.

Ráadásul munkát közben szinte enni sem lehet, mert nincs rá idő. És ez sajnos nem kamu, hamem igaz.

2020. febr. 12. 16:49
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha van elegendő megtakarított pénzed, igazából miért ne?


Amikor én mondtam fel a semmire, azt vettem észre, hogy legalább így motiválva vagyok arra, hogy pénzt keressek.

Amíg még ott voltam, addig elsikkadt: majd keresek munkát, majd keresek... Nem vetettem bele magam igazán.


Felmondási idő alatt vagy otthon interjúkra is könnyebb járni.



Egyik véglet az, ha valaki párhavonta felmond a semmire és hetekig, hónapokig otthon "pihen". De a másik véglet az, hogy "soha, semmilyen körülmények között nem mondunk fel".

2020. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel. Mondtam is fel, nem is bántam meg egy percig sem. A kedves ex kollégák szívassanak mást. Tök poén volt, találkoztam egyikükkel, és kérdeztem, van-e már új kolléga. "Á, nincs, két nap után felmondanak." Nem akartam mondani, hogy ez nem csoda!
2020. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha anyagilag megteheted, akkor mondj fel, csak, az az anyagi tartalék legyen reális egy legalább 3-4 hónapos álláskeresésre is. Számolhatod spórolósra is és akkor tovább is kitart a pénzed.


Viszont ha most felmondasz, elvileg még az is lesz 1 hónap, mire a felmondási időd lejár.


Interneten olvass el sok önéletrajz anyagot, de tényleg sokat, hogy egy jót tudj összehozni, annyira azért nem egyszerű az sem mint hiszik.


Ügyesen és hajrá!


Ja! És nem ciki. Sajnos vannak nagyon nem jó cégek.

2020. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!