Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell ledolgozni a...

Miért kell ledolgozni a felmondási időt?

Figyelt kérdés
Mindenki tudja, hogy már a kutyát nem érdekli az egész olyankor. Akkor miért kell még ott tartani az embert?
2020. febr. 18. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Hogy a munkáltatónak legyen ideje új embert keríteni a helyedre...
2020. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

A felmondási idő arra szolgál, hogy egyik fél se tudjon kiszúrni a másikkal. Vagy legalábbis ne olyan könnyen.

Mondjuk azért, hogy ha neked mondanak fel, akkor legyen esélyed állást keresni, és ne az legyen, hogy holnaptól már nem lesz kereseted. És ugyanez fordítva is: hogy a munkáltatónak is legyen ideje pótolni a távozó munkaerőt.

Elsőre nyűgnek tűnhet a felmondási idő, de ha jobban belegondolunk, elég sok aljasságtól meg tud védeni.

2020. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Mivel keresni kell mást helyetted.
2020. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy egyik fél se tudjon kicseszni a másikkal, de közös megegyezéssel van olyan, hogy nem kell ledolgozni, ez megállapodás kérdése. A legutóbbi munkahely váltásomnál az egész felmondási időt elengedték volna, az én kérésem volt, hogy valamennyit még maradok, így nem volt munkanélküli időszak két munkahely között, és rendben tudtam mindent átadni az előző helyen, nem félbehagyva.
2020. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Nem kell ledolgozni...


A törvény csak előirja, viszont nincsen szankció, akkor meg minek tartanád be...


Illetve bocsánat egyetlen egy van...

Polgári per, avagy 7 év tibetben.. ha-ha-ha vicces...

2020. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%

# 2


Semmitől se véd meg, sose ettem meg a felmondási időt és sehol soha nem töltöttem le, pedig már túl vagyok a huszadik melóhelyemen is így a negyvenhez közel.

Volt ahol futárként úgy összevesztem a főnökkel, hogy a pénzt is leszrtam, hogy nem fizette ki azta hetemet, amikor arra jártam lerúgtam a kocsijáról a tükröt, költse arra...

2020. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A törvény csak előirja, viszont nincsen szankció, akkor meg minek tartanád be."


De van mindenkire nézve, azt is olvasd el nyugodtan a törvényben. Kicsit lejjebb találod...


Általában a nem gyári szalagmunkát végzőkre keményen hátrányos tud lenni anyagilag, ha valaki nem tölti le a felmondási idejét.


... és nem "ledolgozni" kell a felmondási időt, hanem "letölteni".


Azért nem mindegy, mert ha ledolgozni kellene, akkor azt munkával kell tölteni, míg a letölteni dolog eltelhet keresőképtelenséggel, szabadsággal stb. is.

2020. febr. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!