Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem veszik észre egyes...

Miért nem veszik észre egyes kollégák ha nem akarok beszélgetni?

Figyelt kérdés

Szerintem ra van irva az ember arcára, ha nem kíván beszélgetni.

Megis odajönnek jópofizni, még kérdezgetik mi a bajom stb..nincs bajom, csak nem vágyok társalgásra. Ti ezeket az embereket hogy szerelitek le?


2020. febr. 19. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ne haragudj, el vagyok havazva, és nyomkodok valamit a gépen mintha rohadt fontos lenne.
2020. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem irodában dolgozom, hanem egy gyárban. De koszi a választ..
2020. febr. 19. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Én is gyárban dolgozom, csak művezetőként könyvelek. Autó gyárban. Amúgy én sajnos bunkó vagyok, ha nem akarok beszélni, és nem veszi le, akkor én megmondom.
2020. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is tudok bunkó lenni, de nálunk a főnök rögtön hívat az irodába, ha ilyesmit visszahall. Szóval vmi viszonylag kulturált módot kell keresnem. Azt szoktam csinálni, hogy ha odajönnek a kollégák, csak annyit mondok, hogy álmos vagyok vagy fáradt.. vagy otthoni gondok.
2020. febr. 19. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
3-as: de talán így a helyes:). Én arcmimikával közlök dolgokat, és beválik.
2020. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Mert fogyatékosok. De, tényleg. Egyszerűen alulfejlettek a szociális képességeik és nem esik le nekik, hogy nem kíváncsi rájuk az ember.

Az én melóhelyemen is van ilyen. Gyár, cnc meg ilyenek. Én más részlegen dolgozom, de nincs elválasztva, egyben van az egész gyár. Az emberek egy részével jól eldumálgatok, nem zavar, ha odajönnek. Egy részük semleges, ők nem is jönnek. És vannak páran, akik folyamatosan odamennek mindenkihez és tényleg kb. fogyatékos szintű szövegeket nyomnak. És nem veszik észre, hogy nem kíváncsi rájuk senki. Volt, akit elküldtek elég durva szavakkal és poénnak hitte az egészet... Sokszor zenét hallgatok, rajtam a füles, látják és beszélnek hozzám... Semmit sem hallok, csinálom tovább a munkám és percek kellenek, amire leesik nekik, hogy nem hallom őket és nem figyelek rájuk.

2020. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem elég, ha az ember arcára van írva, mert ahány ember, annyiféle képen értelmezi. Van, aki veszi a lapot, van, aki azt hiszi, baj van, van, aki azt hiszi megsértett, stb.


Nekem ugyanez volt a gondom. Nem akartam beszélgetni, de azért b.nkó sem akartam lenni, mert tudod, egy munkahelyen egy rossz pont is végzetes lehet.


Szóval én is átmentem ezen a "Mi a baj?" vagy csak simán hozzám csapódnak dolgokon, mire rájöttem, hogy azért, mert tulajdonképpen én verbálisan nem közvetítettem feléjük azt, hogy nem szeretnék velük csacsogni.


Aztán kipróbáltam, hogy szólok nekik. Pl ebéd alatt valaki odajött és mondtam, hogy ne haragudjon, de egyedül szeretnék enni. Szünetben odajött és vagy 1-2 mondat után elköszöntem és arrébb mentem vagy csak simán megmondtam, hogy ne haragudjon, de egyedül szeretnék lenni. Ha mentünk hazafele és így futottunk össze a liftben, a liftből kiszállva elköszöntem, a buszmegallóban, ha megláttam őket köszöntem és megálltam ott ahol voltam vagy elmentem pár métert. Néha a telefont is előkaptam és nyomkodtam, mintga épp fontos üzenetem jött volna.


Van, aki nyitott és élteti a beszélgetés, de van, aki zárkózott. Én introvertált vagyok és kell nekem az idő, amit egyedül eltölthetek, miután én 8 órát dolgozok rengeteg emberrel egy helyen.


Felnőtt emberek vagytok, szóval, ha Te udvariasan elmondod, hogy egyedül szeretnél lenni, megértik. Ha nem és személyes sértésnek veszik akkor éretlenek és nem kell velük törődni.

2020. febr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyári munkások ilyenek. Ha nem beszélsz velük, kapásból arra asszociálnak, hogy lenézed őket, fennhordod az orrod, meg ilyenek.
2020. febr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem csak a gyári munkások. Irodai, diplomás emberek között is sok az ilyen.

Nekem például ma a kollégám nyomta a süjet dumáját, fél perc múlva vette csak észre, hogy nem is figyelek rá, mert a főnökömmel beszélek telefonon. Sok az ilyen agytröszt. Én sokszor csak bedugom a fülem, van mikor közelebb jönnek/integetnek jelezve, hogy hozzám beszélnek. Persze tudom, hogy hallom, csak nem érdekel az ami nem munkával kapcsolatos, és csak azért süketel, mert unatkozik. Ilyenkor egy darabig úgy teszek mintha nem venném észre, majd odaszólok neki, hogy ne haragudj zenét hallgatok nem hallom amit mondasz. Olyan is volt már, hogy nem hallgattam zenét, de körülöttem viháncoltak valami butaságon. Úgy tettem mintha nagyon el lennék merülve abban amit csinálok, majd mikor hozzám szóltak csak annyit mondtam: ne haragudjatok nem figyeltem nem érek rá.

2020. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!