Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek munkanélküliséget,...

Szerintetek munkanélküliséget, vagy új munkalehetőségeket hoz a koronavírus?

Figyelt kérdés

2020. márc. 11. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Kínában úgy leállt a termelés, hogy a légszennyezettség feltűnő mértékben csökkent. Szerinted?
2020. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 alletta ***** válasza:
60%
sok mindent (pl. alkatrészek) külföldről importálunk, hiány esetén leállhat sok vállalat/vállalkozás. szerintem egész Európában hasonló helyzet állhat elő.
2020. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes kérdés. Szerintem a kettő ötvözi egymást: akik e miatt munkanélkülivé válnak, azok kreatívak lesznek, és új területeket hoznak létre: van, akinek sikerül, van, aki nem.
2020. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem találtam állást 2 hónapig. Tegnap hívtak, hogy lehet menni mert üresedés van. Szerintem sok embert kirúgnak, vagy kilép a vírus miatt. ( Gondolok itt arra, hogy elmegy táppénzre, vagy csak simán nem megy be dolgozni) Nekem sikerült végre melót szereznem.
2020. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélküliséget.
2020. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kevés dologhoz értők zöme munkanélküli lesz, másoknak viszont új és plusz lehetőséget kínál.

Nem a megszokott sablonban kell gondolkodni s a réseket megtalálva kihasználni a lehetőségeket 👌

2020. márc. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőt. Egész biztosan kevesebben fognak olyan szakmát tanulni, ami géppel egyre inkább helyettesíthető. Ami most hiányszakma (gépész, villamos, informatikus, programozó) az méginkább az lesz. Többen mennek távmunkába azonos fizetés mellett, ez pl segítheti a pest környéki városok fejlődését, hozhat egy kis egyensúlyt a pest vs vidéki lakásárakban.
2020. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Az egészségügy, kereskedelem és az egyéb most nagyon érintett szakmáknál sokan meg fognak halni pusztán a túlhajtottság és a vírusnak kitett pozíció miatt.


Ugyanakkor egy csomó ember el lett bocsátva olyan helyekről ahol most nincs munka, pl szórakoztató ipar.


Attól függ milyen lesz a halálozási arány.

2020. márc. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Mivel a világ berendezkedése strukturális,nem önfenntartó így több munka lesz,az igazi kérés ki mit fog gyártani .
2020. márc. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!