Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a cégek, hogy tombol a koronavírus, és az emberek egészsége fontosabb mint a hasznuk?

Figyelt kérdés
Az egyetemeket ugyan bezárták, de munkahelyek túlnyomó része ugyanúgy működik. Többek között a mi gyárunk is. Az irodai részlegen ugyan a nagy részük el tudta intézni az otthonni távmunkát, de papírmunka is van bőven, és amiatt ugyanúgy be kell pár szerencsétlen hullajelöltnek járnia. A gyári melósok közül sokan félnek, nem érzik magukat biztonságba, ezért táppénzre mentek. A mai napon már konkrétan a csapatunk fele se volt bent. A főnök meg egész nap a gyár és az iroda között rohangált, és vonyított, hogy egy "szaros média pánikkeltés" miatt lógnak az emberek, és csődbe fogják vinni a céget, ezért ha lement ez az egész ki lesznek rúgva. Hogy lehet valaki ennyire embertelen? Vajon ha majd pár hónap múlva a halálos ágyát fogja nyomni a vírus által majd akkor is a cég érdekeit fogja előtérbe helyezni? Miért nem látja át sem ő, sem más munkáltatók, hogy most legalább 2-3 hét karantén, és külvilágtól való elzártság lenne szükséges?

2020. márc. 11. 21:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha a cég csődbe megy, majd ki fizeti a fizetéseteket?
2020. márc. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha ez a kérdés igaz, akkor tényleg borzalmas a helyzet. Egy egész gyárban csak egy ember van, aki nem ül fel egy olcsó médiahisztinek és nem készül zombiapokalipszisra egy influenzazserű vírus miatt? Tudtam én, hogy az emberek jórésze ostoba és befolyásolható, de hogy ennyire... rendszeresen kéne kezetmosni és nem kell pofánköhögni a másik embert és akkor nem lenne járvány. Csak ugye ezeknek a betartása, pont a kérdező fajta embereknek haladja meg a szellemi képességeit.
2020. márc. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Akik olyanokat írnak, hogy “oke el kell menni munkaba, de nem minden áron” azok normálisak??? Ha senki nem menne munkába, nagyon maximum 1 hetet adok és mind éhendöglünk. A gyári munkás el akar menni pihizni, meg rettegni, de ha ugyanígy tenne a kamionos, az orvos, az eladók, a bankok stb. akkor ott állna meg az élet. Gondolkodjatok már. Persze a fizetést mindenki elvárná.
2020. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

Jók ezek a mostani kérdések. Egy másik kérdezőnek épp az a gondja, h fizetésnélküli szabadságra küldi a főnöke. Szerintem cseréljetek egymással.


Amúgy egyetértek a főnököddel, és amiről ő beszél, az elsősorban nem emberségfüggő. De ha mér itt tartunk, szerinted mennyire lenne emberséges hónapokra haza küldeni a brigádot, fizetés stb. nélkül? (Bár úgy látom, a kollégáid ezt megoldják maguktól is.) Esetleg te gondoltál arra, hogy a főnöködnek is lehet családja, vagy hogy nem akar x száz embert szélnek ereszteni? Te meg halálos ágyat kívánsz neki, gratulálok.

Részemről nem a koronavírustól félek (egészséges szervezetnek nincs félnivalója), sokkal inkább az emberi hülyeségtől, az előbb fogja csődbe vinni ezt az országot.

2020. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

Nos, igazad van kedves kérdező!


Valóban a haszon mindent felülír.


Mondjuk az is érdekes, hogy 100 fő felett nem mehet a mozi, de 99-el simán.


1 fertőzött is elég, ha a nézőtéren elköhinti magát, aztán másnap mindenki bemegy szépen dolgozni tömegközlekedéssel.


Persze, nem baj, ha mind meghalunk, csak a gazdaság pörögjön, idióták! :(


Arra senki sem gondol, hogy lesz termelés, ha minden dolgozó lebetegszik?!

2020. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

És igen, lehetne valami alap fizetést adni hiszen sok helyen óriási haszonnal ment a termelés, most valamit csepegtethetnének a kis droidnak is vissza, hogy talán legyen még munkaerő a koronavírus utánra is!


Nyilvánvaló, hogy a pénz az úr és nem véletlen, hogy járvány sújtja az emberiséget, mert nem tanul semmiből....

2020. márc. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%
igen? de a sportélet megállhat meg a szórakozóhelyek? ott nem dolgozik senki, igaz?
2020. márc. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szeretném ha bezárna a munkahelyem. Már így is kevesebbet dolgozunk, nyilván kevesebb a fizetésem is. A számlákat pedig fizetni kell. Senki nem fogja helyettem kifizetni. Betartom a higiéniai alapszabályokat, nem mászkálók el feleslegsen otthonról, nem tervezünk bulit csakazért mert van eggyel több szabadnapunk (mert pont azért vannak most ezek a megszorítások hogy otthin maradjon mindenki) . Ennél többet én se tehetek. Idős szüleimnek bevásároltam hogy ne menjenek el otthonról, nehogy egy doboz tej miatt kapják el a vírust. Őket féltem, nem magamat.
2020. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!