Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyről távozáskor...

Munkahelyről távozáskor melyik fél szokta felajánlani hogy ha emel akkor maradok? Már ha van erre szándék egyáltalán

Figyelt kérdés

Ha valaki felmond egy munkahelyen mert talált mást ahol többet adnak, akkor elvileg a főnök felajánlhatja hogy megadja ő is azt a „többet“ csak maradjak. Mely fél szokta ezt felajánlani?

Hogy ha emel, maradok? (már ha van erre szándéka egyáltalán)

Mert per pill ott vagyunk hogy felmondás beadva, a főnök vállat vont aláírta és azóta nem is téma az ügy. Részéről úgy tűnik lezárva. Nem kérdezte miért mész hova mész mennyiért mész-semmit. Aláírta és pont.


2020. márc. 12. 08:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit akarsz?!?!?

Felmondtál, a fönök elfogadta - ennyi.

Ha ezt zsarolásnak szántad, akkor félresikerült, a fönök nem akar megtartani téged, föleg nem akar magasabb fizetést adni.

Másrészt meg ha el akarsz menni - a felmondás ugyanis ezt jelenti -, akkor mit foglalkozzon azzal, hogy utána mit csinálsz? Nem haverok voltatok, hanem fönök-beosztott!

2020. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Mindenképpen a munkáltató ajánlja fel akkor, ha szeretné megtartani a dolgozóját és ha van lehetősége emelni.

A te esetedben erről szó sincs, simán aláírta, nem tart vissza magasabb bérért.

2020. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

" a felmondás ugyanis ezt jelenti -, akkor mit foglalkozzon azzal, hogy utána mit csinálsz? "


Csupán azért mert nem egy esetet láttam (itt is másutt is) hogy már ott volt a megírt leadott felmondás és akkor hívta be a főnök az emberét és alkudoztak és végül mégse ment el az illető. Persze emelésért cserébe nem ment el.

2020. márc. 12. 08:50
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Ha kellettél volna megkérdezte volna, hogy miért mész el, akkor mondhattad volna, hogy ezért-azért. De nem kellettél.
2020. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"De nem kellettél."


Mondanám hogy jaj de sajnálom de mivel az új helyen is megkapok ennyit mint itt ráadásul közelebb van sokkal így kb mit sajnáljak.

2020. márc. 12. 08:51
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

"Csupán azért mert nem egy esetet láttam (itt is másutt is) hogy már ott volt a megírt leadott felmondás és akkor hívta be a főnök az emberét és alkudoztak és végül mégse ment el az illető. Persze emelésért cserébe nem ment el."


Ezt egy NEKI FONTOS ember/dolgozó esetében megteszi esetleg, de MINDENKI miatt nem

Ezek szerint te nem vagy lényeges, minden probléma nélkül talál a helyedre mást, aki ugyanolyan, vagy jobb, mint te.

2020. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt így. Nettó 90 ezret ráígért, amikor beadtam a felmondásomat (de ő, a munkáltató ajánlotta fel). Mivel nekem más bajom nem volt, csak a bér, ezért maradtam (multi, mérnök vagyok.)
2020. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amit a kérdésben kiírtál, azt a munkavállaló szokta kijelenteni, - soha sem a főnök. A főnök csak mérlegel és teszi azt, amit jónak lát.
2020. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Már megint te? Még mindig zavar, hogy az FKF-nél van béremelés, nálatok meg nincs?
2020. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De egy rohadt idegesítő ember vagy te
2020. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!