Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit csináltok most, hogy...

Ti mit csináltok most, hogy leállnak a munkahelyek? Van tetvetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én home office-ban dolgozom (amíg tudok), de pl.a férjem munkahelyén ez nem lehetséges, ők teljesen leállnak holnaptól.


Kihúzunk pár hónapot 1 fizuból meg tartalékból, de azért aggódom.


Nálatok ez hogy megy a melóhelyen? Teljes leállásnál hogy van a fizetés? Jár egyáltalán?


Attól tartok, hogy előbb-utóbb az én melóhelyem is beszünteti a munkát, mert külföldről rendelnek árut, amit aztán Magyarországon értékesítenek. :(


Bevállaltam most direkt több melót, mert jól jön a plusz pénz, de nem tudom mi lesz így...


2020. márc. 16. 13:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Én vendéglátós vagyok.

Nem egyszerűen a munkahelyem szűnt meg, hanem konkrétan az egész szakmámban lévő lehetőségek is, úgy értem, szűnt már meg munkahelyem, de el tudtam menni dolgozni máshova.


Most minden más is megszűnt.

Plusz ha van olyan hely, ami pl kiszállítással foglalkozik, a közétkeztetés (menzák) leállása miatt szó szerint több ezer munkavállaló jelentkezik 1 állásra.


Eddig a munkanélküliségből végső megoldásként ott voltak a külföldi munkák. Voltak...

Szóval teljesen kilátástalan a helyzet.

És anélkül, hogy az ördögöt a falra festeném, egy ekkora szektornak, mint a vendéglátás, idegenforgalom a bedőlése, egy ilyen gazdasági helyzetben, minden mást is magával fog húzni, kisebb nagyobb mértékben.


Ha ezt összehasonlítom a 2006-'8 körüli recessziónak a hatásaival, akkor erre azt mondanám, hogy ha csak ez az 1 nyár kimarad, az az országnak bőven több, mint 5 év lesz, mire helyrerázódik.


(Apropó nyár... majd azt a több tízezer embert nézzétek meg, akik abból élnek, hogy nyáron a Balatonon dolgoznak éjt nappallá téve. És nem tudnak mást csinálni, mert az az egész régió erre épül. Nincs más lehetőség. Néhánynak nyilván lehet szerencséje, de hatalmas munkanélküli tömeggel lehet számolni!)

2020. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11-es ha ez esetleg segít

A közétkeztetés nem szűnt meg az iskolások kapnak egy adag ételt naponta és az idősek ellátása is működik ebéd kiszallitassal.

Ha ilyen helyen lehet hogy találsz munkát

2020. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Bocs felületesen olvastam de ilyen helyek meg kiszallitasos

Dolgok mennek ,hátha :)

2020. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

AZ ilyen helyeken megvan a régi gárda, de még azoknak is elküldték a felét, mert töredékére csökkent az étkeztetettek száma.

Meg még a fővárosban talán nagy mázlival lehet, hogy talál valaki munkát, de Magyarország nem csak Budapestből áll, azon kívül pedig kizárólag csak elküldik az embereket, és bezár minden. Sehova senkit nem vesznek fel.


Döbbenetes hatása lesz egész Európára ennek!

Spanyoloknál is óriási bevételt jelent az idegenforgalom, meg az egész mediterrán régióban. És az ő gazdaságuk is alapból ingatag volt.

Na mindegy, hát sodródunk az árral, lesz ami lesz, én de én közel 30 éve vagyok vendéglátós, ilyen brutális csapást még nem értem meg, és sokan csak 3 percre gondolkoznak előre, meg nem látnak összefüggéseket, de én nem sok jóra számítok.

2020. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Azt én is hallottam a vendéglátós ismerőseimtől, hogy sok embert elküldtek.

Az egyik ismerősöm egy helyen dolgozott a feleségével (szintén vendéglátás) és mindkettőjüknek menni kellett. 2 kisgyerek van otthon...

Van olyan is, aki Ausztriában dolgozott, onnan is hazajöttek most sokan.

2020. márc. 17. 09:12
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vendéglátás ugyan de Tesco keres embereket most úgy láttam.
2020. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na, ez nem rossz ötlet. Amennyi polcot kell utántölteni, nem csodálom hogy kell ember...
2020. márc. 17. 13:09
 18/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Hómofisz.

Állásidőre távolléti díj jár, fizetetlen szabit csak a munkavállaló kérhet indokolt esetben, ha már elfogyott az éves szabija.

Tetvem nincs. Megette őket a vájrusz.

2020. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ezt a "tetves" dolgot megszívtam, nem néztem át. :D


A távolléti díj az hogy van, a fizunak hány %-a? A Google nem adott egyértelmű választ. Vagy csak én vagyok vak.

2020. márc. 17. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!