Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyek azok a munkahelyek...

Melyek azok a munkahelyek ahol elfogadják hogy gyerekeid vannak és nem problémáznak azon ha mondjuk lebetegszenek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 13. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Óvoda.
2020. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, pedig engem is érdekelne... pár hónapja váltottam munkahelyet, mert az előző helyen egyáltalán nem tolerálták a gyerek betegsége miatti hiányzást. Pedig az egy iskola volt, de már az állásinterjún közölték, h nem lehet táppénzre menni. A mostani munkahelyemen is probléma a gyáp, pedig fél év alatt 5 napot voltam csak, de már célozgatott rá a főnököm, hogy nem lesz így jó. 😔
2020. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egy 7 fős könyvelőirodában dolgozom egy kisvárosban és itt egyáltalán nem jelent gondot ha valaki a gyerek miatt hiányzik a munkából vagy elkell ugrania napközben valahová. Annyi a lényeg, hogy határidőre legyen meg a meló. Volt hogy a kutyusom miatt itthon maradtam 1 napot mert valamitől hányt szegény de nem problémáztak rajta és szabimból, fizetésemből sem vontak le. Mondjuk tény és való, hogy nagyon rendes főnököm van ami ritka.
2020. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó is írja általában olyan munkakörök, melyeket lehet otthonról is végezni. Rengeteg ilyen irodai állás van, sok helyen már eleve írják is a hirdetésben, hogy heti 2-3 nap home office lehetőség. Az ilyen helyeken garantáltan nem okoz gondot, ha a gyerek beteg, sőt orvosi papírt sem kell kérned mivel otthonról dolgozol /hisz a beteg gyerek mellett simán van rá lehetőség/. Egy volt kollégám hozzád hasonló problémával küzdött, ő pl. HR-es volt és hasonló munkakörben helyezkedett el olyan cégnél, ahol nem gond ha a gyerek beteg, mert ilyen esetben otthonról dolgozik.
2020. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Ôszintén ki tolerálná, hogy kb minden hónapban egy hetet kiesel? Néha mások szemszögébôl is gondolkozz.
2020. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Na, mi pl. pontosan ilyenért alkalmazunk csak férfiakat, meg olyan gyermektelen nöket akik nem akarnak 2 hónapon belül szülni(nyilatkozatot iratunk alá. Igen, legális.). Egy olyan bossnak, akit a teljesítmény érdekel esze ágában sincs tolerálni a kölykök lebetegedését, és bocs, de egyet is értek. Lehet lepontozni. 32/n
2020. márc. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor most ne szüljenek a nők mert senki se tolerálja?
2020. márc. 14. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Az szüljön, akinek belefér az mind anyagilag mind szakmailag, hogy esetenként a gyerek akadályt jelent a munkájában, mely esetleg kieső bérrel jár vagy nem olyan magas és feleősségteljes pozícióval. És persze azt is vedd figyelembe, hogy a gyereknek nem csak egy szülője van, hanem kettő, néha apuka is otthon maradhat vele, így máris megoszlanak az otthon töltött napok.

A gyerek sajnos lemondással jár, mikor vállaltad ezt tudtad. Ahogy írják a cégnek nem érdeke olyat felvenni, akit folyton helyettesíteni kell.

2020. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!