Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nálatok régen volt a faluban...

Nálatok régen volt a faluban olyan, hogy kidobolnak valamit?

Figyelt kérdés
Én még halványan emlékszem, hogy régen, amikor még kis faluban laktunk, volt egy dobos. Ez járta a falut, és kb 100-200 méterenként megállva az akkor még füves árokparton elkezdett dobolni a dobján. Mindíg így kezdte a mondandóját, miután dobolással felkeltette a lakosság figyelmét: "Közhírré tétetik..." Többre nem nagyon emlékszem, de elég nagy dobja volt. És sajnos arra sem, mikor szűnt meg ez a tisztség, vagy munka a faluban.

2020. márc. 16. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a községháza tetején lévő hangosbemondóba mondták be. Kicsi voltam, de nagyon emlékszem rá.
2020. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, mennyi idős vagy?
2020. márc. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nőktől nem illik
2020. márc. 17. 07:39
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Jó, ez egy anonim oldal, nem vagy látható, nem is tudom, hogy ki vagy, nevet sem muszáj láthatóvá tenni, tehát nemet sem megadni. És avval, hogy régen, mikor faluban laktatok, nem sokat mondasz, az ember nem tudja belőni az évtizedet.
2020. márc. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legalább az évtizedet leírhatnád, mert engem speciel érdekel, hogy mikor volt még ilyen.
2020. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!