Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek milyen a munka moráloto...

Nektek milyen a munka morálotok, ha otthonról kell dolgoznotok?

Figyelt kérdés
Én valahogy nem bírom ilyenkor annyira komolyan venni a munkát, mintha bent ülnék a munkahelyemen. Kicsit lazábban veszem ilyenkor, igyekszem úgy megszervezni a munkát, hogy lehetőség szerint beosztok egy adagot az aktuális napra, aztán ha sikerül vele kevesebb, mint 8 óra alatt végeznem vele, akkor azt már egy sikeres napnak könyvelem el. Ti hogy vagytok ezzel?
2020. márc. 17. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Semmit nem változtat a munkamorálomon a helyszín. Ahol ér a munka, ott csinálom meg - teljes energiámból.
2020. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos jóval rosszabb, főleg ha valami unalmas vagy épp túl nehéz munkám van éppen.
2020. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Otthon nagyobb csend van, mint a munkahelyemen, ha el kell mélyülni egy feladatban, akkor azt otthonról jobban tudom csinálni, mint a nyüzsgő irodában.
2020. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít, hogyan osztod be - csak legyen kész.

Valójában nem az időt fizetik meg, amennyit munkával töltesz, hanem az általad elvégzett munka eredményét. Ha ezt hamarabb le tudod rendezni otthon, mint az irodában, akkor ezzel senkinek nem lehet semmi gondja.

2020. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4-es, igen, viszont ezt a munkáltató sem hangsúlyozza és szerintem az emberek többsége sem így tekint erre. Valahogy nekem az eddigi munkahelyeimen furán néztek rám, ha éppen elkészültem valamivel (ami aznapra lett volna a munka) és utána nem kezdtem el magamtól keresni, hogy éppen még mi az, amit megcsinálhatnék.


Valószínűleg ugyan úgy furán néztek volna rám, ha elvégzem az aznapi teendőket 4 óra alatt, aztán felállók, hazamegyek és ugyan úgy napi 8 óra munkának megfelelő fizetést kérek arra a napra.

2020. márc. 17. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Rám munkahelyen is a meg-meglóduló teljesítmény volt jellemző... Általában reggel egy órát kávézni és e-maileket olvasni szoktam, utána állok neki a a tényleges munkának. Mivel alapvetően hamar elvonódik a figyelem, ha nem elég érdekes a feladat, a flow érdekében gyakran időre megyek és darálom a feladatokat, aztán a fennmaradó időben pihenek. Aztán megint meglódulok, aztán megint pihenek. Ugyanannyit dolgozom így, mint mások, csak más a ritmusom...


Egyetemen volt időm ráérezni az otthon végzett önálló munka szépségeire az alatt a 8 év alatt, úgyhogy tulajdonképpen ugyanazt csinálom, amit vizsgaidőszakban csináltam. :D

2020. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

"ugyan úgy napi 8 óra munkának megfelelő fizetést kérek arra a napra"


De azt az elvégzett feladatmennyiségre, illetve annak minőségére kapod. :)


Ha az emberek idejét fizetnék meg, akkor ugyanannyi volna az órabér minden iparágban, hiszen minden embernek 24 órából áll egy nap. Senkinek sincs belőle több vagy kevesebb.


Remélem ez a szemlélet teret hódít a munkahelyek világában is, teljesen felesleges bent ültetni embereket, ha már végeztek a feladataikkal. Nyolc órát amúgy is baromi nehéz végigkoncentrálni, számos kísérlet abba az irányba mutat, hogy a kevesebb több, azaz rövidebb munkaidők alatt hatékonyabb munkát lehet végezni.

2020. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éve itthon dolgozom, saját könyvelő vállalkozásom van, egyik szobánk az iroda. Amúgy szerintem sokkal jobb, nyugisabb, csend van, nem kell alkalmazkodni senkihez, ablakot nyitok, amikor akarok, főzök egy teát, amikor akarok, szóval szerintem a többség (kényszer) home office dolgozónak is tetszik az otthoni meló biztosan.
2020. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Imádom. Csendben és nyugalomban sokkal gyorsabban és hatékonyabban el tudom végezni azt a munkát, amit az irodában ülve ahol úton útfélen megzavarnak és kezdhetem elölről. Egyáltalán nem kell összeszednem magam ahhoz, hogy nekiállnak a munkának, sőt ha jön valami feladat sokkal szívesebben ugrok neki, mint a munkahelyen. Emellett a munkahelyen ha van szabad 10-15 percem akkor elkezdek netezni, ami aztán elhúzódik, hisz semmi kedvem dolgozni mivel tudom, hogy úgyis csak fél 5 kor mehetek haza, addig van idő. Itthon ha van szabad 10 percem gyorsan elmosogatok, majd gyorsan megcsinálom a következő adag feladatot és az is motivál, hogy utána szabad vagyok :)
2020. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!