Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Árúljátok már el miben hasznos...

Árúljátok már el miben hasznos a gdp-nek egy home office?

Figyelt kérdés
Otthoni munka? tananyagok, otthon közvetítések, videokonferenciák, prezik segítik elő az új életünket? Miben adnak ezek a munkák efektíve hasznos dolgot a többi embernek? Amikor számos más termelő iparágban hiány van és nem is dolgozhatnak.. ráadásul olyan helyeken ahol tleg veszély van továbbra is dolgoznak, mint pl. boltok szabad mozgásterű kiszolgálásban..építőipar..termelés amik igazi értéket teremtenek

#korona #Influeenza
2020. márc. 17. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Na mégis miért? Csak nem abban, hogy adott munkát ha nem is a megszokott hatékonysággal, de legalább valamilyen szinten el lehet látni. Mert ez ugy rögtön több, mint a 0 elvégzett munka. Azért ez elég alapvető logika.
2020. márc. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Én pl. pont ugyan olyan hatékonysággal tudok szervereket üzemeltetni otthonról, mint az irodából. A gépek amúgy is Frankfurtban vannak, az ssh ugyan úgy megy otthonról is.
2020. márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Te az a fajta ember vagy aki szerint a szellemi, pl irodai munka nem is munka?
2020. márc. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Igazából az a vicc, hogy most jutott csak el sok alkalmazott és főnök tudatáig, hogy létezik home office.


A home office előnyei:

- Nincs utazási idő, szóval a dolgozó kipihentebb lehet. Az utazási költségeket sem kell fizetni.

- Otthoni környezetben van, ami a cégnek kevesebb pénzbe kerül. Pl. nem kell az illetőnek irodát, számítógépet fenntartani.

- Sokszor gyorsabb. Sok melóhelyen vannak olyan zavaró körülmények, mint a feleslegesen pofázó munkatárs. Na, ez itt kiesik.


A home office olyan dolgokra használható, amiket otthon is meglehet csinálni. Konkrét példa: A cégünknél 2 ember intézi a beszállítást, fuvarokat, megrendeléseket és minden hasonlót. Az egyikük lebetegedett, a másikuknak egy fontos dolga volt 3 hétig és nem tudott jönni. Ő otthonról simán elintézhetett volna mindent... De, nem. Az agyoniskolázott főnök berendelgette minden apróságért. Csúszott mindennel az idő, mert be kellett érnie és itt átnéznie a dolgokat...


A gdp terén meg a home office pont ugyanannyira lehet hasznos, mint minden más. A mérnők nélkül nem megy semmire az összeszerelő, ahogy az összeszerelő nélkül sem megy semmire a mérnök. Az oda-vissza játszik ám. Az építőipar nem csak akkor teremt ám értéket, amikor valaki egymásra rak 2 téglát, hanem akkor is, amikor valaki kitalálja, hogy legyen a többi tégla odatéve.

2020. márc. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom te is olyan vagy mint anyám, nagyanyám meg nagyapám, akik szerint csak a fizikai munka munka, a többi nem. Ugye? Csak a gyár, csak a földművelés, csak az építőipar, fúj programozás, fúj streamelés, fúj mindne szellemi munka. Regényeket írhatnék, de nem éri meg, úgy sem fogjátok fel, szóval csak ok boomer.
2020. márc. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mind2t végzetem barátom!
2020. márc. 18. 07:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Érdemes olvasnod ezt:

[link]

2020. márc. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egész egyszerűen nem értem a kérdést. :D

A munka el van végezve akkor is, ha a dolgozók nem tudnak bemenni fizikailag a munkahelyre.... Ez mégis miért ne lenne hasznos? Miért ne adhatna hasznos dolgot?

Az én munkám például műtárgyak és régészeti leletek digitalizációjával kapcsolatos. Tudom, hogy ezzel nem mindenki ért egyet, de szerintem hasznos. :) És ha itthonról tudom végezni a munkám, az miért ne lenne jó?

A termelés se menne semmire az irodai dolgozók nélkül (ahogy ők se a kétkezi munkások nélkül), akik most otthon is dolgozhatnak, sok embernek igazából a tudásán kívül egy számítógép kell internettel, esetleg pár speckó program.

2020. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Napi +3 óra munka a munkaidőn belül (oda-vissza út, készülődés). Akár +2 óra alvás -> több energia és életkedv, jobb koncentrációs készség. Otthoni kényelem, otthoni kaja -> jobb kedv. Rugalmas időbeosztás -> nagyobb hatékonyság. Eredmény: több pénz a cégnek, elégedettebb dolgozók.

Nem hiába szorgalmazzák a cégek a home office-t minden nyugati országban.

2020. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Persze biztos van olyan terület, ahol van haszna is.. Szabályzók, tervek, statisztikák készítése elemzése. Bár itt inkább csak a tervek elkészítését tartom annak vagy gyártási folyamatok átgondolását. Ügyfélszolgálatot, ügyfél adatok feldolgozása esetleg, bár az is inkább emberek utáni" kémkedés.. de egyebekben az, hogy egy számítógép előtt ülsz nem termel hasznot az embereknek.. nem tudom mivel építi a társadalmat nyújt neki pluszt... és most itt nem a régészeti szegmensre gondolok mert az egy kis dolog és persze valahol hosszú távon az is egy segítség lesz az embereknek h mi volt a régmúltban...
2020. márc. 19. 06:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!