Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ülőmunkát végzők! Ti hogy...

Ülőmunkát végzők! Ti hogy bírjátok ezt 8 órában? Esetleg valami hasznos tanács?

Figyelt kérdés

December óta irodában dolgozok. Naponta 8 óràt ülök. Egyébként is gerincferdüléses vagyok, de az utóbbi hónapokban egyre jobban fáj a hátam, vagy a nyakam, vállam.

Most is nagyon szenvedek, nem bírok sem ülni, sem feküdni, fáj az egész hátam. Aludni sem tudok így.

Igyekszem napközben figyelni a helyes tartásra, de sokszor elfelejtkezek erről.

Ti hogy bírjátok ezt? Nincsenek hasonló panaszaitok?

Milyen sportot ajánlottok ami segítene? Olyan fiatal vagyok még, nem szeretném tönkretenni teljesen magam már most. :(

24N


2019. ápr. 18. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egy olyan munkahelyet ajánlanék, ahol legalább minimálisan ügyelnek az ergonómiára.
2019. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a munkahelyen is ülök, aztán meg otthon.is még 4-5 órát minimum. Be kell jól állítani a szék és asztal magasságát, el kell járni tornázni/jogazni és akkor nem lesz ilyen panasu
2019. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy a munkahelyi szék nem valami kényelmes.

A jógát szívesen kipróbálnám, köszi a tippet! Bár én meg a hajlékonyság az két külön fogalom. :(

2019. ápr. 18. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Óránként állj fel 5-10 percre, hogy a lábadban a véráramlás rendben legyen. (Én állva iszom meg a kávémat a konyhában, amikor szünetet tartok, sétálgatva.)
2019. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki fitness labdán ül. Valamennyire kényelmesebb és egyenesen ülsz, de összesúghatnak a hátad mögött. Gyagyás labdás :/ :)
2019. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4: Jó ötlet :)

#5: Főnököm is néha azon ül.

2019. ápr. 18. 21:07
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Használj ékpárnát

2. Sportolj, tudom javasolni az úszást vagy a görkorit

3. Óránként legalább 5-10 perc séta

2019. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is!! Megfogadom a tanácsokat!!
2019. ápr. 18. 21:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Ülőmunkázok.


Bejövök, letolok 2 órát. Utána lemegyek egy 10 percesre cigizni. (Ha épp bejön egy munka, akkor kicsit később)


Visszajövök, két órát dolgozok, utána megyek ebdszünetre.


Utána visszajövök, két óra elteltével lemegyek 10 percesre cigizni.


Ha tehetem, lépcsőzök, bár sokszor vagyok hozzá lusta. :D


Utána 2 óra és indulok haza.


Néha, munka után lesétálok pár megállót. Plusz este van a kutyasétáltatás.


Ez az, ami az agyamat illeti, máskülönben nagyon lezsibbadt aggyal hagynám el délután az irodát, ha nem mennék ki a levegőre napközben csak idebent punnyadnék.



***


A hátammal nekem nincs igazán gondom. Amikor anorexiás voltam és nagyon lefogytam, akkor volt erős hát és derékfájásom, de amúgy fizikai gondot nem okozott az ülőmunka.


Akinek okozott, az széktámlára akasztható ?párnát? használt vagy azt a "tüskés" kék lufiszerü párnát tette be a derekához és az segített neki.

2019. ápr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ülök én is napi 8 órát, és a jysk-ben vásárolt deréktámasszal viselem jobban :) és havi 1x masszőr, mert van, amikor görnyedek...

ha még erre teszek egy kis 10 perces szünetet, akkor szuper, de tényleg.


34/N

2019. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!