Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez a munkahelyek miatti...

Mi ez a munkahelyek miatti aggódás?

Figyelt kérdés

A sajtóban nyomják ezt az "Az emberek jelentős része munka nélkül marad!!!" dumát. De miért is?


Egyrészt előbb - utóbb úgyis menni kell melózni, mert berendel a főnök, meg ugye kell a pénz.


Másrészt volt itt a minap egy kérdés, amiben valami cég kirúgta a diplomás fiataljait, és azok kiröhögték az őrcég tulaját, mikor az munkát ajánlott nekik. És a kérdésre válaszolók is viccnek tartották az ajánlatot, mondván diplomával ők sem őrködnének.


Harmadrész, én a Gyakorisok válaszaiból indulok ki, így 100-ból 70 ember neten dolgozik, és van több tíz milliós tartaléka, mert pokolian jól keresnek.



2020. márc. 21. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező 4hete kb az oalszkk is ott tartottak mint mi es napi 600halott,Te miröl beszélsz?

Itt is ugyanez varhato már 4halott vagy es az elejen tartunk

Örülj hogy élsz!!!

2020. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Az a legnagyobb baj hogy sokan nem veszik komolyan ezt a koronavírus járványt!

Köztük veled is kérdezö!

2020. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátóhelyek, szállodák, mozik, bezártak a dolgozók nagyrészét elbocsátották, a többi szektorban is kevesebb munkaóra van.


Én vagyonvédelemben vagyok, egyik kolléga szállodában volt recepciós, és mivel megszünt a helye, a cég áthelyezte hozzánk így kevesebb munkaórám jut egy hónapra, egész konkrétan 80 ezerrel kevesebb a fizetésem.

Szerencsére nekem nincs hitelem, de most gondolj bele aki havonta 120 as törlesztőt fizet, és mondjuk az egyik családtagnak nullára esik a bevétele...

2020. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lazy Lover ***** válasza:
81%
Mert sokaknak nincs már most munkája de 1 cég nem tud majd a végtelenségig fizetni lásd az Audi gyár is bezárt én jobban tartok az anyagi károktól mint hogy lesz x halott
2020. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Nameg senki sem tudja meddig tart ez az egész "rendkívüli helyzet"... Egy hónap? Kettő három? Négy?

Rendezvények, esküvők, színházak, mozik, turizmus egész szórakoztatóipar OFF...

2020. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Igazából az államnak mindenféle adó és járulékfizetést el kellene engednie ilyen helyzetben, illetve a rezsitámogatást 70% ban átvállalni. Akkor mindenki nyugodtabban ülne otthon.


A kereskedelemben megtiltani a készpénzforgalmat, a bankszámlákra pedig napi költési limitet tenni, különa magánszámlákra, különa céges számlákra más más limitet, de nem túl nagy eltéréssel persze.


Radkális tudom, de sokmindent kiküszöbölne.

2020. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Utolsónak: ha elengedik a járulékokat akkor miből lesz pénze az államnak fizetni azt a sok támogatást?
2020. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

"Igazából az államnak mindenféle adó és járulékfizetést el kellene engednie ilyen helyzetben, illetve a rezsitámogatást 70% ban átvállalni. Akkor mindenki nyugodtabban ülne otthon."


Egy idő után kénytelenek lesznek valami hasonló megoldást ajánlani, ha nem akarják, hogy a keveset keresők vagy a kisvállalatok dolgozói és tulajdonosai tönkremenjenek.

Nyugaton már ez van. Inkább most fizetni és elhalasztani a hitelek és adók befizetését, minthogy a járvány mellett még éhínség, gazdasági csőd és a bűnözés megnövekedése bekövetkezne.

2020. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Enis pénzből elek mindigis dolgoztam,Nekemis a bevételem a fele kb.

De ez van, mert inkább legyek csóró mint halott.

2020. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Pedig durva gazdasági visszaesés lesz. Egyszerűen leáll a gazdaság, és nagyon lassan, nehézkesen fog újraindulni. Attól, hogy neked kell a pénz a munkahelyednek nem biztos, hogy lesz megrendelése. Nem lesz bevétel, amiből fizetést kapj, nem tudsz vásárolni, ami forgalmat generál, a cégnek nem lesz bevétele, csődbe megy, munkanélküli leszel. Nem tudsz fogyasztani, nem lesz miből, a cégeknek még kevesebb megrendelésük lesz és így tovább gyűrűzik az egész.

A gazdaság nem úgy működik, mint egy laptop, hogy gombnyomásra leáll, másikra meg újraindul

2020. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!