Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az új kormányrendelet értelméb...

Az új kormányrendelet értelmében az Mt-től bármely pontban el lehet térni de ehhez a munkavállaló beleegyezése is kell? És mi van az ultimátumokkal?

Figyelt kérdés

Olvasom:


"A kérdéses, 47/2020. (III. 18.) számú kormányrendelet gyakorlatilag lehetővé teszi, hogy a munka törvénykönyve bármelyik pontjától el lehessen térni a munkáltató hátrányára is, azzal a kikötéssel, hogy erről közösen kell megegyeznie a mukáltatónak és a munkavállalónak. „

[link]


Vagyis meg lehet oldani pl hogy ha nem akad elég munka akkor fizetetlenre menjen az ember, vagy a csökkent munka miatt csak csökkent bért kapjon-de ehhez kell a felek beleegyezése.


És akkor kérdem én az (ál)naiv!!


Mi a helyzet azokkal a szitukkal amikor ultimátummal küldik el az embert fizetetlenre (holnaptól nem jössz és kész) vagy nyírják meg a bérét (holnaptól csak 4 órát fizetünk ha nem tetszik ott az ajtó)

Akkor itt hol a felek beleegyezése????


Engem pl egyoldalúan fizetetlenre küldtek, senki se kérdezte beleegyezek-e, senki se kértem írjak alá bármit is...



Ja és hab a tortán a Kúria döntése!!

"Önmagában az új koronavírus-járvány nem minősül vis maiornak,“


Vagyis erre SEM hivatkozhatnak a cégek.


2020. márc. 23. 18:16
1 2
 11/11 anonim válasza:

"Mellekallasa annyi lehet amennyit csak talal … de foallasa csak akkor lehet, ha az elozot megszuntet“


Juj micsoda nehézség. Akkor megkérem az új helyet hogy 40 órás helyett csak 38 órás szerződést írjunk és máris csak részállás.... juj micsoda probléma.

vagy elmegy valós 4-6 órás részállásokra, akár kettőre is.

Jaj de nehéz volt kijátszani ezt a „komoly“ megkötést.


Ja és nekem évekig volt 2 főállásom. Családi cégben be voltam jelentve főállásra és másik helyen is.

?? Meddig ment ez vagy 10 évig?

2020. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!