Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaidőnek számít most a...

Munkaidőnek számít most a munkába járással töltött idő?

Figyelt kérdés
A cég nem tudta mindenkinek biztosítani a home office-t. 95% otthonról dolgozik nekem viszont 40 perc beérnem. Ez esetben ez munkaidőnek számít?

2020. márc. 24. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddig sem számított annak és most sem.
2020. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít annak.

Sajnos vannak munkakörök ami nem megy Home Office ba


Mi a munkád ?

2020. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Már miért számítana?
2020. márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
IT-s vagyok, csak kell néhány ember, aki bentről dolgozik, ha lenne valami infrastruktúrális gond, akkor legyen, aki elhárítja. Ezen nem fogok problémázni, csak gondoltam kikérem mások véleményét is. Ha például így marad mondjuk 4 hónapig, az plussz 120 óra, amit tölthettem volna mással én is.
2020. márc. 24. 12:08
 5/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Ellenben nem lesz nagyobb a közmű számlád. Nem kell folyamatosan mennie otthon a gépnek, fűtésnek/hűtésnek, bár most az kevésbé aktuális.

Illetve a munkába járási idő alatt olvashatsz stb

2020. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

És az eddigi napi bejárás ideje?

Vagy csak irigykedésről van szó, mert másnak lehet otthonról dolgozni, neked meg nem?

2020. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, fura hogy ez felmerül mint kérdés is.
2020. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

Attól, mert másnak kevesebb idő a munkahelyre beérni (vagy akár 0, ha home office), attól még nem fognak téged kompenzálni.

Hogy ez igazságtalan? Igen, ez az élet egyik igazságtalansága. De hogy a munkáltatónak ezt fizetnie kéne? Dehogy. Egyébként egy ilyen intézkedés pont azokat hozná komoly hátrányba, akik távolabbról járnak be. Eleve csak olyat venne fel a cég, aki helyben van, mert nem fog 8 óra munkáért 10 órát kifizetni csak azért, mert az illető bivalyb***nádon lakik.

2020. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jó, akkor irigy vagyok! Nem tudom miért fura, hogy ez eszembe jutott.

Tudom, hogy lehetne rosszabb, sok embernek a munkája is megszűnt. Lezártnak tekintem a kérdést, akkor csak nekem fordul meg ilyen a fejemben.

2020. márc. 24. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként én is IT-s vagyok, és egyelőre nem került szóba nálam a home office. Mondjuk nem is kértem, van jópár munka, amihez személyesen itt kell lennem, és amikre most végre van idő. (Mondjuk gépet összerakni nehéz lenne távolról. :D)

Egyébként igen, én is el tudnám tölteni mással azt a napi kétszer 25 percet. De ugyanígy el tudtam volna tölteni mással ezt az időt az elmúlt 10 év minden egyes napján, nem csak járvány idején. De ilyen az élet. Cserébe egy kellemes, nyugodt helyen élek, ami többet ér nekem napi 2×25 percnél.

2020. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!