Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a postás ajánlott küldemény...

Ha a postás ajánlott küldeményt hoz nekem kell lemennem érte vagy neki kell feljönni?

Figyelt kérdés

Most csöngetett és mondta nem tud feljönni (ezt mindig eljátsza) én meg mondtam nem tudok lemenni mert főzök erre besértődött, most itt kinek van igaza?


(több emeletes panelház)


2020. márc. 24. 14:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#10

A borravaló reményében viszi fel, de kérdezd meg a postán, már nem kötelességük emeletre mászkálni.

Ha nem azért tenné, akkor hagyna értesítőt és bizonyítsd be, hogy otthon voltál és éppen nem a vécén vagy a fürdőkádban ültél.

2020. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked kellene lemenned. Például ha hozzám jön a postás (családi ház), nem írom ki neki, hogy "nyitva a kapu" vagy távnyitóval kinyitom, hogy jöjjön el a bejárati ajtóig.

Viszont a mostani helyzetben a pár napja kihozott csomagnál az átvetit aláírta helyettem a vírus miatt. Szerintem nem elvárható tőle pláne most, hogy bebarangolja az egész házat.

2020. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Kb egy-másfél hete nem adnak át kézbe levelet. Múlt héten értesítőt bedobta, masnap bementem a postára erte.
2020. márc. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem mintha a postán nem egy másik embernek kellene a kezedbe adni, eléd tenni a tértivevényt meg a könyvet, hogy aláírd. No meg azt mondják mindig, hogy most inkább ne menj a postára, akkor mi legyen a levéllel?
2020. márc. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles felmenni. Az első zárható ajtóig elég mennie, vagy ott átadni amit kell. (levél, csomag) sokan azt hiszik a küszöbig kell mennie. nem. ennyi erővel bemehetne a lakasodba is.en akkor szoktam csak felmenni, ha tudom, hogy az illető nehezebben mozog. Beteg, idősebb, vagy akár kismama. nyilvan nekik nem nyomom a 30 kilos csomagot a kezukbe.
2020. márc. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!