Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri tartalékosnak állni...

Megéri tartalékosnak állni manapság? 18/F

Figyelt kérdés
Tervezek egyetemre menni, de gondolkodom rajta, hogy beállnék mellette tartalékosnak. Mindig is nagyon érdekelt a hadsereg és gondolkodtam azon is, hogy hivatásosnak állok, de azt inkább most már csak akkor tenném, ha nem jön össze az egyetem. Szívesen kivenném a részemet az ország védelméből szükség esetén és katasztrófák idején is szívesen segítenék. Mennyire éri meg tartalékosnak állni? Olvastam a kiképzésről is, elvileg akkor évente 20 napot kéne kiképzéssel tölteni , ha jól olvastam. Ilyenkor mennyire lenne az biztosítva, hogy a civil életben lévő állásom megmaradjon? Illetve, ha elvégzem az egyetemet, akkor a végzettségem játszhat szerepet abban, hogy milyen beosztást kapnék? Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. márc. 27. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen nem várhatod el másoktól, hogy helyetted mérlegeljenek, döntsenek! Gondolom számos forrást felkutattál, elolvastál a témakörben, de ha nem találod elégségesnek az információt, akkor jobb, ha te magad jársz utána további információknak, mert itt nagy valószínűséggel csak arról fogsz képet kapni, hogy ki, milyen szinten gyűlöli vagy szereti a honvédséget, esetleg elkezdenek szapulni, hogy "csak erre vagy jó"... Ha csinálsz valamit, akkor csináld nagyban! Viselkedj úgy, hogy erkölcsileg feddhetetlen maradj! Fejlesszed, tartsd szinten a fizikumodat, hogy mind erőnlétben, mind egészségben megfelelj a megfelelő pillanatban - és azt követően! A rendszeres mozgás a mentális egyensúly biztosításában is nagy szerepet játszik. Végezz el egy főiskolát, - mert ez a minimális képzettségi szint ahhoz, hogy katonatiszt lehess! Ha bejutsz a képzésre, számolj arra, hogy a képzés végén nem tudják garantálni a szakképesítésnek megfelelő tiszti beosztást, - máshová kerülhetsz, más beosztásba, mint ahová tervezték, tervezted! Lehetőséged adódik külszolgálatra is, de ez már nagyon a jövő zenéje. A katonatiszti pályáról azért tudnod kell azt is, hogy a magyarországi viszonyokhoz képest a közepesnél erősebb az illetmény, viszont a tiszti pálya választása azt is jelenti egyben, hogy a katonai pályafutásod folyamán folyamatosan tanulnod kell, mert követelmény, hogy előrébb és előrébb kell menned a beosztások, tanulmányok, rendfokozat viszonylatában ahhoz, hogy kötelékben maradhass. Megüresedett beosztásokat meg lehet pályázni - a beosztásodban eltöltött idő utolsó harmadától (nagyjából), - amelyeket időről-időre felterjesztenek a megfelelő helyeken, de mindegyikhez egyre magasabb lécen kell átugranod!
2020. márc. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ilyen előadás. Szerintem megéri, főleg ha tényleg érdekel. Arra már nem emlékszem mit mondtak arra, ha mellette dolgozol, lehet, csak nem tudom hogy oldják meg. A rang pedig a végzettségedtől függ.
2020. márc. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2020. márc. 27. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ez a legtöbb fiu fejében megfordul. Én nagyon hálát adok a szüleimnek hogy anno lebeszéltek erről. Az a pálya amit vázoltál ugyanis tök jól működik - az USAban. Most gondolj bele hohy Magyarország mire használja a hadsereget? Leginkább arrs hogy kipótolja az egyre fogyó rendőr állományát, határvédelem nem létező "ellenségekkel" szemben, a mostani karantén idején a rend biztisítása, stb. Magyarországon rendes fegyvert nem kapnak a katonák, meg felszerelést mert teljesen el van hanyagolva éd értéktelenedve a honvédség
2020. márc. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Negyedik nettó ostobaság amit írtál. Ha tájékozatlan vagy legalább ne hangoztasd. Másfelől a migráció igen is komoly probléma (lesz) nagyon rövid időn belül, ezt mint szakember állíthatom neked. A hadsereg pedig éppen most megy át egy nagyon komoly fejlesztésen, olvass híreket.
2020. márc. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de én pl egyetem mellett jelentkeztem. Nyáron lesz a kiképzés szóval erről a részéről még nem tudok nyilatkozni, de ha kicsit jobban utána olvasol vagy bemész akár a toborzóba, ott jobban részletezik. Én egyetem után szeretnék hivatásosnak állni, de elvileg csak az számit bele, ha tartalékos tiszt voltál. A legénységit nem veszik bele. Viszont számodra érdemes lehet a tartalékos ösztöndijat megpályázni.
2020. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!