Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fizetetlen szabi miben különbö...

Fizetetlen szabi miben különbözik attól mintha munkanélküli lennék?

Figyelt kérdés

Ugye ha fizetetlenen vagyok, nem kell bejárni, nincs munka nincs pénz egy fillér se, és a cég a TB-t se fizeti.


Na most ez mind igaz az állástalanokra is. Van akkor bármi különbség?


2020. márc. 28. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van. Ha lesz munka, folytathatod, ahol abbahagytad, nem kell pályázni különböző helyekre.
2020. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van kulonbseg: nem szunik meg a munkahelyed, a statusz, allomanyban maradsz. Ha vege a veszelyhelyzetnek, mehetsz vissza ugyanoda dolgozni, nem kell a tobbi allaskeresovel versenyezni.
2020. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ha nincs állásod de meg van az azt hiszem a 2 éves munkaviszonyod,akkor kaphatsz munkanélküli segélyt.
2020. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aki munkaviszonyban all annak van TB biztositasa attol hogy munkabere nincs
2020. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát.....


1) ha lesz munka.... és ha bedől a cég is? Sanszosan ez lesz a vége és akkor mehet mindenki


2) meg ha újra is indul a cég, az már fix hogy a mostani gárda zöme nem kell majd. Kis létszámmal indulnak tehát ha marad is a cég sanszos hogy én nem kellek már


Akkor miben jobb ez az állapot mintha állástalan lennék?


Másik meg: még az is jobb lett volna ha kirúgnak. Az 60 nap végig fizetett felmondási idő + 3 havi végkielégítés lenne a kezembe = 5 havi pénz.


szerintem a cég ezt akarja elcsalni.

2020. márc. 28. 18:35
 6/9 A kérdező kommentje:

"Aki munkaviszonyban all annak van TB biztositasa attol hogy munkabere nincs

"


Ez SÚLYOS tévedés.


[link]


Fizetés nélküli szabadság, home office: a legfontosabb szabályok


A fizetés nélküli szabadság hatással van-e a biztosított személy társadalombiztosítási jogállására?


A fizetés nélküli szabadság hatással van-e a biztosított személy társadalombiztosítási jogállására?


A társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 8. §-a alapján a fizetés nélküli szabadság ideje alatt szünetel a biztosítás,



Gondolom nincs rajta mit ragozni. Nem leszek TB biztosított.

2020. márc. 28. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor miért fogadtad el?


[link]


A cikk elején ott van, hogy egyoldalúlag nem lehet elrendelni.

2020. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont ezen gondolkodtam én is. A héten home office-ban voltam, de már tegnap egy e-mail sem jött, nem tudok dolgozni, hiába akarok, mivel semmi nincs.A következő lépés gondolom a fizetetlen szabadság lesz, hiszen ha nincs munka miért fizetnének engem? Csak tartok tőle,hogyha TB-m sem lesz,hogy fognak ellátni az orvosok pont ebben az időszakban. :( Vagy ha gyógyszert kell kiváltani...

Egyáltalán a NAV-nál van még ügyfélfogadás, hogy kérjek csekket? Mert nem akarok majd én sem TB nélkül lenni. Nekem már gyomorgörcsöm van az egésztől. Végre volt egy szuper munkahelyem, kezdtem egyenesbe jönni, erre annyi az egésznek. :(

2020. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"+Akkor miért fogadtad el?"



KI fogadta el? Én? Én nem.

Tőlem senki se kérdezte elfogadom-e nem kellett semmit aláírni. A cég épülete irodája zárva így azért csöppet nehéz "nem elfogadni".

Miért mit tegyek? verjem le a lakatot és menjek be az üres épületbe egyedül?

Vagy hogy csináljam azt hogy "nem fogadom el"?


Kit érdekel én elfogadom-e. A cég zárva és kész.

2020. márc. 28. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!