Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy bolti eladónak, árufeltölt...

Egy bolti eladónak, árufeltöltőnek, egy biztonsági őrnek, vagy egy pedagógusnak miért nem lehet pénze?

Figyelt kérdés
Igaz,az árufeltöltő nem szakma,de a többi igen.És persze sok olyan terület van,ahol sokan dolgoznak,de csak pár forintot keresnek.Például a szociális gondozók is pár forintot keresnek.Vagy a kertészek.Mit gondol az állam,hogy csak néhány szakmában dolgozó embernek kell ennie?Te például hiába dolgozol boltban,ugyanúgy ki kell fizetned a kaját mintha vevő lennél.Tehát a bolti eladóknak,vagy biztonsági őröknek nem kell enniük?Tanároknak sem?Szociális gondozó is elvan kaja nélkül?
2020. ápr. 14. 17:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

" Hanem azért, mert hagyják. "


Hiszen te is piacgazdasági okokra hivatkozol, csak még észre se veszed (de ez az oktatás alacsony színvonala miatt lehet).

A kereskedésnél is előfordul, hogy piaci szereplők összefognak és azt mondják nem adják olcsóbban a terméket akkor se ha hegyekben áll (semmi köze nincs az előállítási árhoz). Ezt hívják kartelezésnek.

Az a különbség, hogy ott pár szereplőnek kell összefognia nem százezernek.

2020. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#6-os ha nem lennének bolti eladók éhenhalnál,ha nem lennének biztonsági őrök ellopnák még a gatyádat is,ha tanárok nem lennének buta maradtál volna, szociális gondozók nélkül meg még több lenne a szegény ember.Ideje lenne megbecsülni ezeket a szakmákat is.
2020. ápr. 14. 18:39
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én biztonsági őr vagyok, de 220.000 az alapbérem, és volt mrá, hogy némi túlórával 260 valahány ezer nettót utaltak nekem. Budapestről beszélünk egy irodaépületről.

Nem olyan alja munka ez. Tiszta, rendezett környezet, engem nem néznek le, mert az irodistákkal, néha főnökökkel eltrécselek, mivel nem vagyok teljesen hülye (ahogy sok szakmatársamról gondolják, sajnos igazat kell adnom esetenként).


Szóóóóval jó szakma is, és szerintem jól is fizet.

2020. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mármint sok dologról lehet velem beszélni, van mit hozzászólnom a dolgokhoz, erre értettem hogy nem vagyok hülye.


Amúgy ebből elélek egyedül egész szépen, tehát nekem szerintem van pénzem, jól megvagyok.

2020. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írja, hogy ilyen a kapitalizmus és amíg elvállalják ennyiért, addig nincs baj. Jelentem, nem vállalják el. Én magam biológia-kémia tanárnak tanulok, a elhivatottságból, a pénz kevésbé érdekel. Na már most, az én szakmámban gyakorlatilag nincs utánpótlás, az évfolyamunkban 3-man vagyunk és évente 1-2 ember szerez diplomát összesen (PTE, de a többi egyetemen is ugyanez a nagyságrend). Ehhez vezet a természettudományos szakokon a 130 ezer forintos nettó kezdőbér... Szomorú lesz végignézni a tárgyaim haláltusáját a közoktatásban, már el is kezdődött sajnos... :( Ha valaki szerint nincs szükség beavatkozásra és béremelésre, azt meghívom egy kakaóra...
2020. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
60%

#13 260k nettó az fäszagányos biztiőrként, bp-i irodaház meg korrekt, rendezett környezet

de a "biztiőrök" alatt rendszerint nem az ilyen jobb melókat értik, hanem a havi 250-300 munkaórával alig 200 ezres szürke-fekete trúger vackokat, na az tényleg szívás

2020. ápr. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy az alja bizt. Munka gáz. Voltam olyan helyen is. Csak gondoltam megemlítem hogy van azért (gyakori) kivétel.

Ismerek őröket vidéken is, ahogy hallom kevesebb a nagyon alja mint a rendes munka. De ez a szakma ilyen, vannak gikszerek sajnos.

2020. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy a vírus miatt 60x os túljelentkezezés van 1 árúfeltöltő melóra is,még jobban kiszolgáltatottabbak lesznek a munkavállalók.

Ezért jelen helyzetben egy spáros nettó 200,egy interrsparos 220,vagy a csöves bizti őr netó 950es órabére már nem is akkora para.

Legalábbis akiket ismerek ebben a szakmában és felfogja a jelen helyzetet és a hírtelen megjelent 40ezer munkanélkülit,mindenki örül jelenleg hogy van munkája és jövedelme.

2020. ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az országot nem lett volna szabad így felvenni az únióba.

Törvényben kellett volna szabályozniuk Brüsszelben a fizetéseket is,ahogy minden mást szabályoznak a mai napig.

Nettó 500 000ft alatt nem volna szabad keresnie senkinek.

Így ahogy van,keresnivalója sincs az únióban szeretett hazánknak,ahogy néhány más országnak sem.

2020. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19 Miért pont 500000 forint? :'D


Továbbá miért gondolod azt, hogy ez kirekesztő ok az EU tagságból? :D

2020. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!