Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen volt az első munkahelyed?

Milyen volt az első munkahelyed?

Figyelt kérdés

Hogy ment a beilleszkedés, milyen érzés volt belecsöppeni a munka világába? Hány éves voltál ekkor?

Mindenféle történetet szívesen meghallgatunk ezzel kapcsolatban! (:


2020. ápr. 21. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nővér vagyok. Még a sulit csináltam,mikor felvettek segédnek egy budapesti neurológiai osztályra. A beilleszkedés könnyen ment,mindenkivel jól kijövök alapjáraton is. A meló nehezebb volt.. segedként, 0 tapasztalattal bevágtak egyedül egy 23 ágyas aktív osztályra. Így élesben kellett ellátnom rohamozó epilepsziást, kellett szúrnom, katétereznem férfit is, gyomorszondát levezetni.. segítségem nem volt,mert olyan kevesen voltunk,hogy senki nem ért rá engem pátyolgatni. Büszke vagyok magamra mert kisebb zökkenőkkel ugyan,de helyt álltam minden helyzezben,viszont állandóan attól féltem, hibázok majd. Utólag visszagondolva örülök,hogy így történt,mert igaz a mondás,mélyvízben tanul meg úszni az ember. Állítom, egy év alatt olyan tapasztalatot szereztem mint más 5-6 év alatt és innentől kb.minden más munkahelyemen profiként kezeltek pár nap után,mert látták,talpraesett vagyok. Nyilván persze felelőtlen soha nem voltam,ha nem volt valami világos, kértem segítséget. De jó visszagondolni arra az időszakra. :)

Azóta már az 5.munkahelyemen vagyok,dolgoztam diabetológián, subintenzíven, nefrológián és jelenleg hematológián vagyok.

31/n

2020. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Eleinte nehezen indult, egy étteremben kezdtem gyakorlaton, ez 6 éve volt, kesőbb ott is kezdtem el dolgozni suli után, azóta is eggyüt dolgozunk egy másik munkahelyen, mint egy család😀
2020. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen, egészségügyi szakközép után, egyből szülőszoba 3 műszakos folyamatos munkarend. Egy év szülésznő képzés és maradtam is szülőszobán, ekkorra már 12 órázás lett a 3 műszakból.

A munka csodás volt, kisbabákat segítettem a világra, viszont rendkívül kimerítő szellemileg, fizikailag egyaránt.

A munkahelyi légkör egy katasztrófa, le is léptem 20 évesen más területre.

De végül 22 évesen ott hagytam az egészségügyet. Életem legjobb döntése volt.

2020. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Összegzem egy mondatban: Egy nagy rakás, bűzölgő szarkupac volt, amit azóta sem hevertem ki, főleg, hogy ráment az egészségem. Természetesen egy nagyobb multiról beszélünk. Mikor kezdtem, akkor voltam 20 éves, mivel évvesztes voltam korábban, és 5 éves képzést választottam a középiskolában, most meg vagyok 25. Szerencsére azóta egészem más területen találtam munkát.
2020. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Egy gyorsétterem volt az első munkahelyem. 19 évesen kezdtem. Könnyen beilleszkedtem. A legjobb az hogy mikor munkába mentem nem volt az a rossz érzésem hogy "jaj már megint munkába kell menni" mert jól éreztem magam.
2020. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén gyorsétterem. Borzalmas volt azon a téren, hogy ott pörögni kellett, nekem meg kiderült, hogy nem tudok pörögni, még ha megerőltetem magamat, akkor sem. Én ilyen lassú típus vagyok.


Nem rúgtak ki, de lecsökkentették a bérem a felére, én meg ott hagytam az egészet. Ez már régebben történt, találtam jobb munkahelyet, ahol én osztom be az időmet (a lényeg, hogy kész legyen a munka).

2020. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valaki magyarázza el minek csak én lettem lepontozva?
2020. ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gyakori kérdéseken vagy. Ne szívd mellre. Itt magyar mentalitás van, mindenki kiszúr a másikkal, még ha az illető segíteni is próbált. Próbáld figyelmen kívűl hagyni a pontozást, mert amúgy teljesen jelentéktelen és értelmét vesztette az évek során a rendszer.
2020. ápr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom

De én csak a kérdésre válaszoltam:D

2020. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!