Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen volt az első fejlesztő...

Milyen volt az első fejlesztő gyakornoki helyed? Vagy az első munkahelyed? (mese)

Figyelt kérdés
Tudnál mesélni arról, hogy milyen volt zöldfülűként bekerülni valahova, hogy boldogultál, milyen nehézségek voltak amikkel meg kellett bírkóznod, stb.?
2017. jún. 12. 03:05
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Nos, én új munkahelyen teljesen elveszettnek érzem magam. Nem ismerek senkit se, nem ismerem a rendszert, amin dolgozni kell, idegen a környezet, amihez hozzá kell szoknom, stb. És fogalmam sincs, hogy milyen problémával kit kell keresni. Ezt a cég is pontosan tudja, a munkatársaid is tudják, meg fogsz lepődni, hogy mennyire segítőkészek lesznek. Szerencsére akik informatikában dolgoznak, azok értelmes, felnőtt gondolkodású emberek, mégis megy minden nap a hülyéskedés, tehát nincs az az idióta hozzáállás, hogy ki akarnak túrni a munkahelyről, mert szúrod valakinek a szemét. Nálunk van, aki hoz magával ebédet, de leginkább az a jellemző, hogy elmegyünk enni egy menüt vagy rendelünk közösen valamit. Ezzel is közelebb kerülhetsz hozzájuk, szóval érdemes velük tartani. Vagy ha munkaidő után kitaláljátok, hogy toltok egy LAN partit odabent, azon is részt vehetsz.


Úgy két-három hónap múlva lesz az, hogy elkezd körvonalazódni a helyzet a cégnél, ilyenkorra már valamilyen szinten képben leszel a dolgokkal.

2017. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én egy kisebb cégnél kezdtem, az össz létszám egy tucatra sem volt tehető. Kicsi, de nagyvállalatoknak fejlesztettünk. Az első napom önmagában megérne egy misét, papírforma "hogyan ne sikerüljön semmi az első napodon" jellegű történet. Elég ha röviden annyit mondok, mikor bementem még nem volt működő gépem. Mikor elmentem MÁR nem volt. :D


Eleinte persze velem is az volt, hogy ülök ott mint az a bizonyos haszonállat, fogalmam sincs róla, mi zajlik körülöttem, próbálom elcsípni amit egymással beszélnek a kollégák, de azt sem tudom, melyik mozaikszó jelöl valami belsős konstrukciót és melyik valami külsős technológiát. A keretrendszer meg amin dolgoztunk alsó hangon is több tízezer-százezer sor írott kódból állt, és milliónyi generáltból, természetesen csak néztem, hogy hogy fogok egy ekkora rendszert átlátni. Szerencsére segítőkészek voltak, és ha kérdésem támadt (kiemelték, hogy jó lenne, ha minél többet kérdeznék), azonnal megválaszolták. Mivel kevesen voltunk, és a legtöbben fiatalok, így elég családias volt a hangulat. Ezt a lazaságot igazából nehezen szoktam meg, hisz úgy mentem oda, hogy ez egy munakhely, és ugye ott komolyan kell viselkedni. Aztáne gy idő után megszoktam, hogy rendszeresen mennek a cifra szavak, a laza felfogás, és hogy nem kell minden sor kód megírásáért különe ngedélyt kérnem. Nagyjából 1 hónapba telt bele, mire releváns projekteken dolgozhattam, kisebb feladatok ellátásán persze. Aztán szép lassan egyre komolyabban elmélyedtema rendszerben, amin dolgoztunk, és egyre komolyabb feladatok ellátásán dolgoztam, idővel volt már, hogy nulláról írhattam meg komplett modulokat. Aztán végül kb egy év után az egyetem miatt otthagytam azt a helyet, de elég sok tapasztalatot szereztem belőle.

2017. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!