Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen indoka lenne az emberne...

Milyen indoka lenne az embernek arra, hogy inkább alkalmazott, mint magánvállalkozó?

Figyelt kérdés

Magánvállalkozóként össze-vissza tudsz haveri alapon számlázgatni, és cserébe vásárolsz "A CÉGNEK" (vagyis magadnak) mindenféle elektronikai eszközt adómentesen. Magánvállalkozóként nincs főnököd, kipengeted a havi 50ezer ft-ot, és le van tudva az adózás.

Alkalmazottként az állam ellopja a fizetésed igen nagy részét, van egy sokszor dilettáns főnököd, alig valami juttatás, stb.


2020. ápr. 22. 11:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én például azért vagyok alkalmazott, mert nincs olyan szakmám/tudásom, ami megállná a helyét vállalkozásként. Plusz kezdő tőke is kellene ugyebár.
2020. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű. Ha van egy vállalkozásod, akkor azért sokszor a munkaidőn kívül is melóznod kell, ha akarsz valamit keresni.

Konkrét példa: Gépészmérnökként összehozhatsz magánvallálkozást is, de lehetsz alkalmazott is. Mondjuk, magánvállalkozóként melózhatsz egy csomót és hajtanod kell, hogy juss valahova. Alkalmazottként, ha ügyes vagy, összehozhatsz egy elég jó fizut úgy, hogy napi 4 óra laza melót lenyomsz és a munkaidő többi részében azt csinálsz, amit akarsz.

2020. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az 50 ezres kata mellett már nincs meg az adómentes céges vásárlás lehetősége.
2020. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

" és cserébe vásárolsz "A CÉGNEK""


Neked ezt jelenti a vállalkozás, akkor az nagy bukta lesz.

2020. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igényem ilyen okoskodós pénzmosodára.

Se a nagy felelősségre, se az örök hajtásra.


Alkalmazottként milliószor nyugodtabb lehetek, és a fizetéssel is elégedett vagyok.

2020. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülőm vállakozó, pont nem ilyen egyszerű, minr ahogy leírod, 1000x nagyobb stresszel jár. Cserébe én minden nap bemegyek ugyanakkor dolgozni, megcsinálom, amit kell, dirigálok picit, hazamegyem mikor szoktam és megkalom a fix fiz etest. 0 stressz ér. Kösz, inkább maradok a biztos fix pénznél
2020. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előző munkahelyem azért szűnt meg mert egy kollégám részegen leesett a létráról, kómába került és 2 héttel később meghalt. A kisvállalkozást a bíróság 25 millióra büntette, meg kapott bírságokat is a munkavédelemtől is, tb-től is. 1 évig ment a pereskedés, a bíró a cég ellen ítélt, azonnal csődbement a cég. Azóta a cégtulaj festő Ausztriában. A cég felszámolása is évekig tartott elvileg.
2020. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én szavaim, de ezt valahol olvastam, de rám szó szerint igaz:


Önmagunk főnökének lenni, állandó felelősséget vállalni és szembenézni a ténnyel, hogy a bevétel a hónap végén nem garantált, hanem magunknak kell azt előteremteni, nem mindenki számára elviselhető feszültség.

Vannak, akiknek szükségük van arra, hogy legyen egy rend, amiben tudják, pontosan mi az ő feladatuk és mi a felelősségük.


Én voltam mindkét oldalon. 10 évig egyéni vállalkozó könyvelő, most pedig cégnél vagyok alkalmazott. Ezerszer jobb, stresszmentesebb most, mint a vállalkozásban (pedig most bejárok 20 km-re, akkor pedig otthon dolgoztam.) Akkor egybefolyt a munka a magánélettel, az otthonom egy átjáróház volt, brrrr:((((((

2020. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nem lennék vállalkozó, mert ahhoz, hogy egy jól működő vállalkozást beindítsak, rengeteg idő és munka kellene és nem vagyok hajlandó évekig 14 órákat gürizni érte, nem kell az a stressz, ami ezzel jár. Alkalmazottként nagyon jól megfizetnek és a napi 8 óra munkán kívül azzal töltöm az időm, amivel akarom, amint kilépek az ajtón, egy másodpercig se gondolok a melóra. A tudásommal, tapasztalatommal nem is tudnék valami nagy vállalkozást beindítani, viszont lehetek majd szabadúszó/tanácsadó, ezt még megfontolom. Egyelőre a teljes távmunka a cél, ami hamar meglesz.
2020. ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez az egesz pont olyan mint az amator es profi sport kozotti kulonbseg.


Minket fajta sportolo edz egesz eleteben, csak a profi szepen megel belole, az amator maximum kap egy kupat.

2020. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!