Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdők, nektek meddig...

Pályakezdők, nektek meddig tartott, amíg belejötettek a munkába?

Figyelt kérdés

Miután elkezdtetek dolgozni egy munkahelyen, utána mikor jött el az, hogy minden feladatotokat teljesen egyedül hiba nélkül meg tudtatok csinálni? Mikortól várták el?

Teljes munkaidőben vagy részmunkaidőben?

Elsősorban diplomás munkakörök érdekelnének.



2020. ápr. 23. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb két év, most 6 év után érzem, hogy teljesen képben vagyok és tőlem szoktak kérdezni. Rögtön teljes állásban kezdtem. Elvárásal az volt, hogy mindig kérdezzek, ha valami nem világos. Informatikus vagyok.
2020. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mérnökként kezdtem teljes munkaidőben, autóipari cégnél. Volt akkora szerencsém, hogy az a srác akinek a helyét vettem át (Ő saját akaratából egy másik részlegre ment át) ki tudott engem képezni mielőtt teljesen "elengedte a kezem", így 2 hónap után már teljes körűen el tudtam látni a feladatomat. Hozzá kell tennem, hogy előtte is ennél a cégnél dolgoztam gyakornokként, szakdolgozatomat is itt írtam, így a helyet, a folyamatokat, szoftvereket már volt lehetőségem megszokni, az emberek egy részét már ismertem. Ez perze nem az általános eset, friss diplomások nem így szokták kezdeni. Alap esetben, az a kezdő kolléga aki ott volt gyakornok kb. 3-6 hónap, külsős esetén pedig általában 6-9 hónap alatt tud teljesen beilleszkedni, rátermettségtől / előképzettségtől függően. Hogy mi az elvárás az szerintem erősen főnök/munkakör/céges kúltúra függő, de nálunk pl. 1 év után már elvárt, hogy az illető teljesen beilleszkedjen, egyedül (értsd: extra mentorálás nélkül) és az elvárt minőségben el tudja látni a munkakörét. Nálunk mindig van aki mentorálja a kezdőket és van jól kidolgozott karrier terv is amivel évről évre jól tervezhetően lehet előrelépni szakmailag és bérezésben is (amihez persze a megfelelő teljesítmény és elvárt fejlődés is szükséges, a "melegedni járok be" és a "megcsinálom amit kérnek, de semmivel se többet" mentalitású embereket sehol sem díjazzák, nálunk sem).
2020. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ehh, belejönnék én, ha kapnék munkát.. Jó ideje nem találok semmit


-pályakezdő mérnök

2020. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!