Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen egy közétkeztetésben...

Dorci1999 kérdése:

Milyen egy közétkeztetésben dolgozni konyhai kisegítőként vagy mosogatóként (oviban vagy iskolában vagy kórházban vagy központi konyhán)? Mennyi idősek vagytok?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 24. 05:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egység finanszírozásától függ, de legtöbb esetben elég kemény, és kevés a pénz.
2020. ápr. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak próbanapokon voltam konyhán, de az is elég volt. Soha többet!! Alapvetően egy lassú, inkább kreatív személyiség vagyok, nem túl strapabíró idegrenszerrel és fizikummal.

A konyhára mindezeknek a szöges ellentéte való! Legtöbb konyhán a munkaidő több mint 8 óra, általában sokkal több.

Egész nap görnyedsz a mosogató felett, több száz edényt mosogatsz el, amik között vannak olyan nehéz kondérok is, amit én pl meg sem bírtam emelni üresen sem. Állsz illetve lótsz-futsz egész nap a gőzben/zsír szagban. De amúgy is full zsír és mocsok minden, szóval erős gyomor is kell...

Zöldségeket is kell pucolni, ami több zsáknyi is lehet egy napra. A körülmények szarok. Vagy gutaütést kapsz a melegtől, vagy ha hűvösebb helyet keresel, megfagysz vagy huzatot kapsz. Leülni természetesen nem tudsz, mert nincs hová, meg amúgy is minek az. Tehát kultúráltan étkezni sem tudsz, de sebtében bekaphatsz pár faltot, ha már úgyis konyhán vagy. De hát köszi...

A közösségröl nem is beszélve. Nyilván nem egy intellektuális kollektíva. Egész nap egymást ugratják vagy csesztetik, hajtják, idegelik kínjukban.

Összefoglalva: minden szempontból maga a pokol! Takarítóként is százszor jobb dolgom volt!

Ja és természetesen szar a fizetés is.

Vannak ismerőseim, akik bírják, sőt, van, aki szereti. Nekik megfelel ez a közeg és mivel imádnak enni, örülnek, hogy így kaja közelében lehetnek.

45/n

2020. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!