Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki volt katona, az empatikusa...

Aki volt katona, az empatikusabb szemèlyisèg?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

???


hogy jön a kettő össze? a katonaság sok dologra nevel ,de empátiára, érzelgősségre nem igazán. bajtársiasságra igen, de férfias alapokon

2020. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyat aki katona is volt, de amúgy határőrként is dolgozott egy időben nem igazán empatikus.

Több olyan embert is tudok aki volt még katona, de nem igazán empatikusak, de van aki meg igen. Szerintem ez személyiség függő dolog.

Meg a katonaság inkább megkeményít mint elpuhit.

2020. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sok embertől hallottam, hogy milyen rossz volt a katonaságban, aztán az ezt követő munkahelyeiken mindenki azt mondta a környezetükben, hogy milyen rendesek, empatikusak...
2020. ápr. 29. 23:06
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Hát persze, kérdező, nekik éppen emiatt volt rossz a katonaságban.

A picit férfiasabb, macsóbb, keményebb személyiségű pasiknak bejön a dolog, még élvezik is, a lágyabb, "nőiesebb" pasiknak szenvedés.

Ez ilyen.


Te pont rosszul értelmezted az ok-okozati viszonyt a megállapitásodnál.

2020. ápr. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes megvizsgalni a veteránság és a családon belüli erőszak kapcsolatáról statisztikákat.
2020. ápr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
a katonaság önmagában véve se nem rossz, se nem jó, attól függ, ki minek éli meg, hogy milyen az egyénisége. nekem pl. kimondottan tetszene, ha bevezetnék, és besoroznának, mert én olyan egyéniség vagyok, akinek ez bejönne. másoknak nem. ennyi.
2020. ápr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

#5, ez hülyeség, ne haragudj. régen mindenki kötelezően volt sorkatona, sőt, a háborúkban még harcolt is, mégsem volt minden férfi brutális állat, sem depressziós


a tiéd tipikus túlzó liberális álláspont, nem objektiv

2020. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
@7 Remekül bizonyítható, hogy nagyobb háborúk után egy rakás öngyilkosság, családon belüli gyilkosság, heroinizmus és egyéb súlyos szerhasználat a katonalét közvetlen következménye. A katonaságban nincs semmi heroikus, maszkulin is csak attól az, mert így alakult történelmileg, ettől a világot még a tudomány, a művészet, a gondolkodás viszi előre, nem egymás lelövése. A hadsereg köpedelem dolog, aki nem hiszi, az nem járt még háborús övezet környékén.
2020. ápr. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
De gáz, hogy agyatlanul használod a liberális szót...
2020. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

#3

Most képzelj el engem. Én pl szeretem a fegyvereket érdekel ez a dolog, ott megtanítanának vele bánni és több fegyvert is kipróbálhatnék. Szeretek edzeni és edzek is, szeretem a kihívásokat. Nem okoz gondot ha piszkos vagyok. Nem szeretem a meleget, hűvösebb környezetben érzem jól magam (ott meg télen pl nem mindíg volt fűtés). Ha azon mullik éppen elvagyok melegebb környezetben is. Alvás zavarom van, 3-4 óránál sokkal többet ritkán alszom.


Én inkább élvezném meg érdekelne a dolog, nem igazán szenvednék ott. Apám is tele van élményekkel a katonaság kapcsán, őt se viselte meg. Egyik rokonom meg tiszt vagy tiszt helyettes volt, ő tanított meg lőni.



Szóval én tényleg élvezném, mert egy másabb "megpróbáltatás", de magamtól is szeretem feszegetni a határaimat, ott meg sok hasznos dolgot is tanulhatnék. De most képzelj el egy cicanacis sejemfiúcskát, akinek ha picit megfújja a szél a haját már rohan, hogy igazítsa. A katonaság nem volt való mindenkinek ez egyértelmű, ezért is lett beszüntetve, amit én sajnálok is. De amúgy tényleg nincs értelme, mert ha lesz mégegyszer olyan, hogy az ország hadban áll, akkor már az atom nagyhatalmak döntenek a kimenetelről, nem pedig a katona emberek a fronton.

2020. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!