Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomás ápoló szakmáról...

Diplomás ápoló szakmáról vélemény?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 30. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jó szakma.
2020. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát csak elhivatottaknak...


Mosdathatod a kakiból, meg etetheted a betegeidet akik ragaszkodnak a majd hozzád, aztán végignézheted a halálukat...

2020. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Én OKJ-s ápoló vagyok, de a munkát tekintve nincs különbség, csak a fizetésben látszik a diploma hiánya.

Az csak egy közhely, hogy semmi mást nem csinál egy ápoló, mint mosdat és pelenkáz. Nagyon sok osztály van, és mindegyiknek más a profilja. Egy szemészeti osztályon például nagyon elvétve fogsz nem önellátó betegekkel találkozni, de egy ápolási vagy krónikus osztályon persze ez a standart.

Amellett, hogy segíteni kell az önellátásban azoknak a betegeknek, akik egyedül nem képesek ellátni magukat, rengetek más feladat is hárul a nővérekre. Gyógyszerelnek, infúziókat, vénás injekciókat adnak be, vért vesznek, branült szúrnak stb...

Én nagyon szeretem a munkám, lassan 12 éve, hogy frissen végzett ápolóként munkába álltam, és egy percre sem bántam meg. Nem könnyű, és úgy érzem, ez nem egy munka, ez egy hivatás, ugyanis hivatás tudat nélkül ezt nehéz végezni. A beteg emberek kiszolgáltatottabbak mint egészséges társaik, emiatt a természetük is megváltozhat, nagyon bunkók is lehetnek annak ellenére, hogy a egészségügyi személyzet megtesz mindent érte, és akkor még ott vannak a hozzátartozók, és a médiában nyomatott sztereotípiák amivel nap mint nap meg kell küzdeni. Legyenek kötélből az idegeid, mert elég egy rossz szó, és könnyen a szőnyeg szélén találhatja magát a dolgozó. Sok a felelősség, ez sem titok, hiszen ember életekről van szó. A fizetés már nem annyira katasztrófális mint néhány éve, de még mindig elmarad nyugati szomszédainktól, és a felelősség, amit vállalunk minden műszakban, sincs megfizetve.

Ennek ellenére én nem váltanék, mert szeretem amit csinálok.

Még arra is készülj, hogy fekvőbeteg osztályon nincs olyan, hogy hétvége, vagy ünnepnap. Ott mindig dolgozni kell.

2020. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mennyire vállalható mellette család?
2020. máj. 1. 09:45
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

3-as vagyok. 2 gyerekünk van, jelenleg a kicsivel gyeden vagyok, de a két gyerek között dolgoztam. Ha van apuka vagy más segítség akkor kivitelezhető. A gyerekek ebben nőnek fel, megszokják, hogy anya dolgozik karácsonykor vagy húsvétkor. Amúgy sok múlik az osztályon, ahova az ember kerül. Sok helyen bevett szokás, hogy a gyerekesek karácsonykor otthon, szilveszterkor dolgoznak, a gyerektelenek meg vállalják a karácsonyt, cserébe mehetnek bulizni szilveszterkor. Minden megbeszélés kérdése, meg persze a kollégák toleranciáján múlik. Eddig 3 különböző kórházban dolgoztam. Az első két helyen nagyon szépen meg lehetett beszélni a beosztást, nem volt veszekedés, a harmadik helyen viszont sok olyan volt, akinek büdös volt a munka, és a kisgyerekes nyakába varrtak mindent. Engem beosztottak szenteste éjszaka, december 26 nappal, és január 1.-én is, mondván hogy 2 éves mellett úgysem bulizok, és miután 3 éves lett, azt akarták legyek állandó éjszakás, mert fiatal vagyok, bírnom kell. Természetesen visszautasítottam.

Nagyon sok múlik a kollektíván. Egy húzós osztályon is sokkal könnyebb a munka, ha jó a közösség.

2020. máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Kevés pénzt fizetnek érte.
2020. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Egy speciális, elit kórházban folyik jelenleg a képzésem (okj, de ez most mindegy).

Ott azt mondták, hogy csak diplomás ápolókat vesznek fel. Gondolom ők nem élnek rosszul...

Meg egy diplomával már elég szépen mászkálhatsz a ranglétrán, főleg ha még 1-2 képzést meg is csinálsz melle.

2020. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak megjegyzem, hogy szakápolókat nyugaton tárt karokkal és elég tisztességes fizetéssel várják, még az USAba is kapnak vízumot, munkát, szállást, jó fizetést helyi mércével is. Az orvosok mellett elég felnézett és becsült szakma. Magyarországon is, csak nem annyira anyagilag.
2020. jún. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8


[link]


Elég régi történet ez, nem tudom D. Trump amerikájában is így van-e ez még?!


Viszont ha így van akkor most aztán lesz meló bőven, mégtöbb mint a COVID miatt..

2020. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!