Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te minden esetben kiállsz...

Te minden esetben kiállsz saját igazadért a felettese (i) ddel szemben is?

Figyelt kérdés

Vagy mindig a főnöknek kell hogy igaza legyen? Ha mégis vitára kerül sor, az akár indulatoktól fűtött is lehet? Ez esetben nem tartasz bizonyos következményektől?


Saját példa: van két kolléganőm, nyugdíj közeliek. Egyikük közel húsz éve van a cégnél, a másik nem olyan régi, de más helyeken hasonló munkakörben volt, régi szakmabeli. Ők mindig végigviszik saját igazukat, egyikük sokszor felsőbb szintekre is viszi.

Ők ezt azért tehetik, mert:

1. Védett korban vannak

2. Ilyen a személyiségük

3. Amúgy is mindenkinek ezt kéne tennie.


Ugyan nem ismeritek a konkrét helyzetet, de szerintetek mégis mitől van az, hogy ők ilyen bátran kiállnak magukért?


2020. máj. 1. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes és a kettes..


Nem nagyon szoktam vitázni a főnökömmel, indulatosan pedig el sem tudom képzelni. Nem mindig van igaza, jelezni is szoktam ezt időnként, de kultúrált módon: " Ne haragudj, de szerintem ezt nem így kellene"..stb. Ha csak valami aprósággal nem értek egyet, akkor pedig inkább csinálom úgy, ahogy mondja, végülis ezért ő a főnök. Nem tartok a következményektől, ez egy normális hely nem rúgnak ki senkit azért, ha normális stílusban elmondja a véleményét.

2020. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2),3)
2020. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem kb. lehetetlen kihozni a sodromból, nem beszélnék indulatosan senkivel, a főnökömmel sem. Viszont én is mindig védem az igazam, kulturált módon, érvekkel alátámasztva, nagyon ritka, ha ezek után nem sikerül ezt végigvinni. Ha ezért kirúgnának, akkor ilyen helyen alapból nem akarnék dolgozni, könnyen találnék másik munkahelyet (mondtam már fel úgy, hogy nem volt új munkahelyem, a felmondási időm végére már válogathattam), tehát ez se tart vissza.
2020. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában én is kulturáltan elmondom, ha nem értek valamivel egyet. A főnökömmel viszont kár vitatkozni, mert olyan típus akit nem lehet meggyőzni. Ő legnagyobb, legokosabb, tévedhetetlen... személyes sértésnek veszi, ha valaki rávilágít, hogy hülyeséget beszél. Akkor is, ha rosszindulat nélkül teszi. Szóval általában ezért nem vitatkozom, de a véleményemet mindig kifejezem, ha nem értek egyet valamiben, így később nem mondhatja, hogy nem szóltam. Ezen felül már én úgy vagyok vele, hogyha tojik az ellenvéleményre, hát istenem. Ő a főnök.

Mindig tisztelettudó maradok, akkor is, amikor ő már nem az. Félni valóm nincs. Kirúg? Minden ego nélkül... nem én veszítek többet. :D Én találok más munkahelyet, ahol talán majd megbecsülnek.

2020. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mármint az 1-3 közül kéne választani?

Egyik sem.


Én is ilyen vagyok, akkor:

-ha a főnök nagy butaságot csinál, ami komoly negatív helyzetet hoz majd létre.

-vagy ha ellehetetlenítik a helyzetem.


Természetesen lehet indulatokkal fűtött is, sőt ez többnyire ilyen.

Mármint ha kirúgásra gondolsz mint negatív következménye amitől tartani kéne? :D

Nem tartok ilyentől, mert ilyenkor konkrétan az azonnali felmondást fontolgatom.


Mindig a főnöknek kell hogy igaza legyen?

Legtöbbször rá hagyom, igen. Hagy legyen kielègült, ha neki az jobban esik.

2020. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem kell a 3 közül választani, ezek csak különféle szempontok. Amúgy meg tényleg erősen főnökfüggő. Azért legtöbbjük szereti a saját presztízsét megőrizni, így sokszor igen kellemetlen, ha a beosztottnak van igaza.

Igen, a kirúgásra gondoltam, azért ha valaki jól elvan a munkahelyén mert szereti a melóját és a fizuval is elégedett, hát ilyen helyről nem szívesen távozik az ember - főleg nem önhibáján kívül. Csak azért, mert merészelte a saját elképzeléseit érvényesíteni.

2020. máj. 1. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy adódik elmondom a véleményem, persze higgadtan. Aztán ha mégsem tetszik a felsőbb rétegnek akkor persze azt csinálom amit mondanak. Hiába vagyok évekkel előttük. Így aztán ha beüt a szar nem én vagyok a hibás. Ez így működik. Nem feltétlen okos húzás okoskodni mégha neked is van igazad. Elvégre nem te döntöd el mennyi lesz a béremelésed legközelebb. Hagyni kell elengedni, ez is csak egy munkahely. Kijövök az ajtón és lexarom..
2020. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!