Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha megházasodok azt kötelező...

Ha megházasodok azt kötelező a munkahelyemmel közölni vagy tudni fognak róla?

Figyelt kérdés
2020. máj. 3. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nemudom még mostis van e de volt pár éve :friss házasok adókedvezménye ezért nem àrt ha tudják ;)
2020. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem kötelező közölni, ha nem változik pl a neved, de maguktól nem is fogják tudni. Én szóltam a névváltozás meg az adókedvezmény miatt, de a férjem nem ment be szólni a hr-re, hogy helló, megnősültem.
2020. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
A névváltozást közölni kell, de amúgy nem. Ha bármelyikőtöknek ez az első házassága, akkor jár az első házasok kedvezménye, de ezt kérni kell. De lehet úgy is, hogy nem kéred, hanem az adóbevalládban jelzed és a NAV egyösszegben átutalja. Én így csinálom, mert a munkahelyemen borítékozás van és úgy egyeztünk meg, hogy fix összeget kapok, bármi változás van az adókban, a borítékban kikompenzálják. Így bár utólag, de megkaptam.
2020. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%
Férfiak nem szokták elmondani, de a nők azok nagyon szeretnek az ilyennel dicsekedni.
2020. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!