Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most hogy a koronavírus...

Most hogy a koronavírus megtizedelte az emberiséget, munkaerőhiány lesz?

Figyelt kérdés
Ilyen járványok után mindig munkaerőhiány szokott lenni, a 14. századi pestisjárvány után is az volt.

2020. máj. 7. 20:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Magyarországon a koronavírus miatt elhunytak túlnyomó többsége nem az aktív dolgozók közül került ki, tehát nem lesz munkaerőhiány.
2020. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 valaki : ***** válasza:
100%

A pestis 650 éve volt, és ott NEM A MUNKA volt hiány, hanem a FÖLD. A halottak földjét befoglalták, igen. De nem lehet összehasonlítani egy középkori járványt ezzel a mostanival. Először is, ott sokszor egy város 50-70%-a is meghalt. Gyerek, idős, mindenki akit elért, jó eséllyel meghalt. Nem csoda, mert ők nem tudhatták, hogy mi ez. Azt igen, hogy ragályos, de hogy ezzel mit lehet érdemben kezdeni, azt nem.

Na, koronavírus... nem néztem statisztikát, de biztos vagyok benne, hogy egy rák több embert visz el naponta. Ez a vírus NEM olyan, amitől vége a világnak. Komolyan kell venni, meg kell védeni az időseket, betegeket, le kell mondani bizonyos dolgokról, akármennyire is kellemetlen (ballagás, fesztiválok). Ezt szerintem senki sem kérdőjelezi meg, de azért maradjunk észnél, nem ez sem a világvége. Úgy tűnik lecsengőben van (tudom, tudom, a második meg a huszonkettedik hullám már úton van és 20 évig fog tartani, tudom...) és elmúlik. Elmondhatjuk, tanultunk belőle és ennyi megy majd tovább az élet. Tanultunk, mert én spec sosem túráztattam magam az infuelnzaszezonon, de talán ez után majd többet mosok kezet és talán ha tehetem, elkerülöm a legzsúfoltabb buszt, ha jön még másik is, mert már annyit lett emlegetve ennek kapcsán az influenza is és hogy az is halálos lehet egy idős, beteg embernek, hogy mostmár ezt is bele fogom venni a napjaimba.

Szóval lényeg a lényeg, nincs világvége, a halottak nincsenek olyan sokan (bár egy ember is sok, természetesen), felelősen végig kell csinálni és ennyi. Utána meg kell küzdeni a válsággal és a munkanélküliséggel még pár évig.

2020. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Abból indulok ki, hogy a férjem szakács egy kicsi Kifozdeben Budán. Ők végig nyitva voltak, pár rossz hetük volt, amikor kb nullasan zárták a hetet. Mostanában egyre jobb a helyzet, a megszokott forgalom 60-70%a megvan naponta. Rossz időben 30%korul voltak.

De sok szakács lett munkanélküli, és ezt sok vendéglátóhely kihasznalja, olyan fizetést ajánlanak, amiért pár hónapja senki nem jelentkezett volna. (1200as nettó oraber. Van aki szerint ez jó, de a férjem azt mondta a maga 2200as oraberevel, ami jó időkben jattal több volt, hogy ennyiért inkább támasztana lapátot a talicska mellett az könnyebb).


Amíg nem áll vissza a vendéglátós helyek, szállodák mukodese, addig valóban sok a munkanélküli, de ha újra nyit minden és beindul, akkor ezt a sok embert felszippantjak majd.

2020. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Te vagy nagyon nem tudsz számolni, vagy csak és kizárólag álhíreket olvasol.

Mindenesetre egyik sem vall sok észre.

2020. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Munkaerőhiány? Csak a hatvani Bosch gyár 830 főt küldött el nem rég. Ízlelgessük.


És ez nem vendéglátás.

2020. máj. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!