Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatók a covid után...

A munkáltatók a covid után megfontolhatnák, hogy gyakrabban élnek a home office lehetőségével? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, ha vége a veszélyhelyzetnek, akkor a munkáltatók bevezethetnék, hogy mondjuk havonta/ hetente x napot home office keretein belül lehetne dolgozni. Szerintem ennek több pozitív hatása is lenne. Pl. aznap csökkenne az autóval munkába indulók száma, ezáltal a légszennyezés, kevesebben használnák aznap a tömegközlekedést. Ha nem kötelezően kellene otthon maradni, akkor én pl. heti 1x élnék a lehetőséggel, aznap nem kellene (olyan) korán kelnem, elvégezném a munkám, akár idő előtt, amit máskor beszélgetéssel, kávézással, ezzel-azzal töltök, a napon nagy részét pedig el tudnám tölteni főzéssel, takarítással stb, nekem nagy segítség lenne.

2020. máj. 11. 09:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

Én speciel sokkal hatékonyabb vagyok HO-ban, mint az irodában. 2 órát kifizetnek nekem azért, hogy ébredezzek, meg még egy órát azért, hogy felkészüljek az érkezésre, indulásra. Minek?


Most is 9 és 18 között dolgozok, csak meeting közben megfőzök, a hazaérkezésem idejét meg elköltöm alvásra, kutyasétáltatásra, gyorsan felporszívózok abban az 50 percre jutó 10 perc szünetben, ami az irodai munka esetén előírás... Nekem is jobb így, ők meg ugyanazt kapják.

2020. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Én hatékonyabb vagyok otthon, mert nem csicseregnek körülöttem folyamatosan a kollégám, nagyon zajos open office-ban dolgozom, otthon ahhoz képest csend van. Viszont nálunk eleve nagyon mereven állnak a home office kérdéshez, csak indokolt esetben lehet valaki otthonról. Például igazolványcsere, fogadni kell vízórást, szerelőt, aki napközben jön, stb.

Vannak olyan cégek, akik viszont többet engednek majd, ezt pont ma reggel hallottam rádióban. De nem minden cég, még azok közül sem, ahol lehetőség lenne rá.

Egyébként a home office nem azt jelenti, hogy otthon nem dolgozol, a munkaidőt ugyanúgy munkával kell tölteni, mint hogyha bent lennél, annyi, hogy megspórolod az utazást, esetleg tartalmasabban tudsz reggelizni, nem kell kimenni ebédet vásárolni, csak a hűtőig mész el, és tudsz fogadni mondjuk szerelőt. Ha te home office alatt mást csinálsz, neked nem való a home office.

2020. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
11-es: nálam ugyanez, csak én 8-16-ig vagyok. Sokkal hamarabb végzem az aznapi munkával, mert nem zavar senki, nem nyüzsög 30 másik ember körülöttem, csak az hív fel a munkatársak közül, akinek tényleg a segítségemre van szüksége. Az ebédszünetben megfőzöm, amíg oda-vissza utaznék simán kitakarítok. Nem mondom, hogy mindennap erre lenne szükségem, de heti 1-2x simán meg lehet oldani, úgy, hogy a munkáltatómnak sem jelentene (szerintem) profit kiesést.
2020. máj. 11. 10:13
 14/22 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos kevés munkahely fogja meglépni. A munkavállalóknak kell összeállniuk, és bizonyítaniuk, hogy home officeban hatékonyabban tudnak dolgozni. Más lehetőség nincs erre.
2020. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én imádnám. Mi kezdeményeztük is ezt munkahelyen, hogy ha majd vissza kell menni akkor hadd maradjon heti 1-3 nap home office. Mi (a főnököt is beleértve) azt tapasztaljuk, hogy többet dolgozunk és hatékonyabbak vagyunk itthonról dolgozva. Remélem megoldható.

Mindig tetszett az ötlet, de mióta átálltunk erre a rendszerre, őszintén szólva abszolút nem értem, hogy máskor minek járunk be, legalábbis a hét minden napján. Mintha túl produktívak lennénk és túl sok időnk lenne, amiből valamennyit muszáj elpazarolni fölöslegesen, erre pedig kiváló a munkába való bejárás.

2020. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal hatékonyabb vagyok. Nekem teljes csend kell, zene se megy. Engem zavar a nyüzsgés, járkálás is.

A reggeli készülődés, utazás simán napi 2 óra. Jelenleg ennyivel többet alszom és sportolok. Ezzel is hatékonyabb vagyok.


Otthon is dolgozni kell.


Csak udvarra lemenetel helyett locsolok, többiekkel zsúfolt kajáldában ücsörgés helyett mosogatok.

2020. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

#15

Nem teljesen értelek. Home office-ban vagyok, 2 és fél órát spórolok napi szinten azon, hogy nem kell utazgatnom. Miért ne takaríthatnék akkor többet? Vagy a munkaidőm kezdete előtti utazási időt is kötelező lenne melóval töltenem? Milyen alapon? :D

2020. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

#18: Az utazás témakörrel teljesen egyetértek. Én jelenleg heti 3 napot home office-ozok, remélem heti 1 marad majd ha ennek vége lesz. Nekem az lenne az ideális.


A kérdező viszont ezt írta:

" elvégezném a munkám, akár idő előtt, amit máskor beszélgetéssel, kávézással, ezzel-azzal töltök, a napon nagy részét pedig el tudnám tölteni főzéssel, takarítással stb"


Az én értelmezésemben a kérdező a munkahelyén sem éppen a munka hőse, a home office pedig ennek egy magasabb szinte emelése lenne.


#15

2020. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%

#19

Fene tudja, én is örülök hogy itt végre nem nyitnak rám a csacsogó kollégák és nem tartanak fel, én is hamarabb végzek a munkámmal. A kérdező is írta, hogy hamarabb végez és munka UTÁN jut ideje otthoni teendőkre.

2020. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19: későbbi kommentben is leírtam, hogy természetesen első a munka, utána ha azt elvégeztem és gyorsabban, mint irodai körülmények között, akkor nem mindegy mivel töltöm a maradék időt?

Egyébként meg nálunk és fentebb is írták máshol is van 10 perc szünet óránként, amit mi pl. kávézással, beszélgetéssel töltünk el, de az sem ritka egyébként, hogy a 30 fős irodában többet látom fecsegni és járkálni a munkatársakat, mint dolgozni.

2020. máj. 11. 14:09
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!