Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A gyógyszergyárak minőségellen...

A gyógyszergyárak minőségellenőri munkája csak egy álmunka lenne?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl. a TEVA 90%-ban diákokat foglalkoztat minőségellenőrként (hagyjuk, hogy milyen körülmények között). Elképzelhető, hogy a "minőségellenőr" csak egy olyan kreált munkakör, aminek semmi jelentősége, csak a cég felveszi a pénzt a diákok után, egy részét leosztja a diákoknak, a többit meg zsebre teszi? Legális, mert elvégzik a kiírt munkát, de nem tartom valószínűnek, hogy egy nagy múltú gyógyszergyár diákokra, vagy bármilyen emberi szemre bízná azt a minőségellenőrzést, amit már régen is el tudott végezni egy gép hiba nélkül, nagyon gyors sebességgel.

2020. máj. 19. 00:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#8: de látod, veled is ez a baj, és észre sem veszed, hogy szerinted értelmetlen kérdést tettem fel, de azt már nem tudod megindokolni, hogy miért értelmetlen. Szerintem nem értelmetlen, mert lehet igaz is, meg lehet teljesen hülyeség is. Nem a gyógyszergyárakat fikáztam, legalábbis addig nem került szóba, amíg az első hozzászóló meg nem jegyezte, hogy nem a gyógyszereket ellenőrzik, mert de.

És ahogy te sem, úgy mások sem érveltek semmivel a saját véleményük mellett azzal kapcsolatban, amit felvetettem. Mindenki mindenféle mögöttes tartalmat lát bele, meg gyárt köré, holott csak bedobtam egy szimpla elméleti feltételezést, amivel egyet lehet érteni, vagy rá lehet cáfolni, hogy igen, elképzelhető, amire gondolok, vagy nem, ez nem így működik.


#9: ha érdekem lenne benne, vagy közöm lenne hozzá, akkor leginkább valami hatóság felé fordulnék, de miért kell mindenben bármi érdeket feltételezni? Épp téma volt valakivel a gyógyszergyár és a diákmunkák, aztán felvetődött bennem ez a kérdés, amit leírtam, és én naiv, kitettem ide is, hátha majd másoknak lesz róla valami véleménye azon kívül, hogy semmi értelme a kérdésnek, meg pereljem be, ha nem tetszik...:DD Nem erről van szó. Csak egy egyszerű elméleti felvetés volt, hogy elképzelhető-e. Ennyi :D


#10: a TEVA-ban ha nem dolgoztál elküldtek, ha szarul dolgoztál kaptál esélyt helyrehozni, ha nem sikerült elküldtek. Nem kifejezetten egy szerinted átlagos diákmunkaként emlegetném azt, ahol ugyanazt csinálod, mint egy teljes munkaidőben foglalkoztatott, csak lényegesen kevesebb bérért.

Mindenesetre a téma már teljesen máshol tart, mint amiből kiindultam innen is látszik, hogy egyik válaszoló sem arra reagál, amit kérdeztem.

2020. máj. 20. 08:05
 12/15 anonim ***** válasza:

Fogalmad sincs mi az a minőségellenőr.

Köszönő viszonyban sincs az általad leírtakkal.

Ha kevered a szezont a fazonnal, ráadásul háborogsz is, mint a tenger ne várj kielégítő hozzászólásokat.

Az általad kreáltnak titulált munkakör szerves részét képzi minden termeléssel foglalkozó üzem alapvető tevékenységeinek.

Szerintem a TEVA kreált munkakörei tekintetében nagyon rossz helyen tapogatózol egyébként.

2020. máj. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Fuu kerdezo nalad komoly bajok vannak.



Gondolkodtam leirjam e a velemenyen mint minosegbiztosi torzskonyvezo, de ahol olyan kijelenteseket teszel, hogy a diakok nehany honap alatt komoly betegseget kapnak, ott szerintem menthetetlen a helyzet...

2020. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10-es, KIKÉREM magamnak a kommentedet egykori diákmunkásként, aki kb. 10 helyen fordult meg az évek során diákmunkán. Mi az, hogy nem dolgoznak a diákok ? Hát, szerinted mit csinálnak ?
2020. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

35 eve dolgozok minosegellenorzesen mint osztalyvezeto.

Diakok honap alatt komoly betegseget szereznek?

Hogyan?

Tablettakat puszta kezzel nem fogjak meg, nagyon max kesztyuben.

Ne haragudj mirol beszelsz?

A diakok utan penzt vesznek fel?

Akarod mondani fizetnek nekik?

Dobbenten olvasom amiket irsz.

Gep elvegzi szerinted, akkor minek a diak munkaero?

Almunka?

Tudod te hogy egy gyogyszergyarba 20!!!evre vissza lehet keresni ki mikor milyen gyogyszerhez nyult hozza?


Te veszted el a remenyt az emberisegben?


Az a baj, hogy manapsag ilyen emberek jelentkeznek hozzank munkara is, interjuztatunk es kollegammal osszenezunk, hogy na ne, ennek van technikusi bizonyitvanya stb?


Sajnos elkeserito a helyzet.

2020. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!