Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az anyakönyvezést nehéz...

Az anyakönyvezést nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata ilyen jellegű munkával kapcsolatban, mi a véleménye? Könnyű átlátni a munkát, vagy nagyon bonyolult? Azt tudom, hogy mennyiségileg sok.
2020. máj. 20. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden munka eleinte bonyolultnak tűnik,aztán beletanul az ember. Akkor nehezebb,ha olyan ügy érkezik,amilyennel még nem találkoztál,na akkor elő kell szedni a jogszabályt,a tanultakat hogy is van ez vagy hogy is kell csinálni. Amúgy én kis településen vagyok anyakönyvvezető. Ha érdekel esetleg részleteiben a dolog,írj. Egyébként szép hivatás,én mást is csinálok mellette,de az anyakönyvvezés része mindig érdekesebb...nekem ez a része nem sok mennyiségileg,kis település lévén. De kell állni emberek elé megtartani szertartàst,ez eleinte azért nehéz,izgul az ember,egyik kollégám se vállalnábe,van,akinek nem megy,,hogy kiálljon mások elé és beszeljen. én élvezem,és sokszor meghatódok,pedig nem is ismerem a párt.. halottat anyakönyvezni a legnehezebb része,mikor jönnek

be a hozzátartozók, főként,ha még ismerted is. A rendszereket meg lehet szokni,bele lehet tanulni. ja és köztisztviselő kell legyél, valamint anyakönyvi szakvizsgával kell rendelkezz az anyakönyvezéshez.

2020. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Milyen végzettség kell hozzá? Elég egy anyakönyvvezetői vizsga vagy ezt megelőzi valamilyen más iskola?
2020. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!