Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi tegyek, ha nem tudom, hogy...

Mi tegyek, ha nem tudom, hogy mit dolgozzak?

Figyelt kérdés
18 éves gimnazista srác vagyok. Jövőre fogok érettségizni (évvesztes vagyok), de semmi kilátásom. Egyre jobban sürget az idő, hogy eldöntsem mi legyek. Sokan már mondják, hogy hova mennek és mit fognak csinálni. Valahogy elment a kedvem a továbbtanulástól, olyan kiégettnek érzem magam a sok felesleges tantárgyak és tanulások miatt. Mondták nekem tanárok, hogy pedig alkalmas lennék egyetemre menni, de semmi kedvem. Mivel felső oktatás nagy része túl sok a felesleges tananyag (nekem ez jött le az ismerősöktől és az interneten olvasvam) Ettől függetlenül minden érettségi tantárgyból 5-ös vagyok, kivétel matek, mert az csak 4. (természettudományokból 3, de azok hidegen hagynak). Talán csak a nyelvek érdekelnek, és szeretem, de tolmács munkát nem akarok, másra nem jó csak a nyelvtudás. Valamennyire csak elfoglaltság és hobbi egyszerre. Olyan munkát szeretnék, ami elméleti és (könnyű) fizikai munkát igényel. Tálan mostanában ezért is tudok azonosulni az autószereléssel. Érdekelnek és imádok vezetni is és mindig, ha szervizben vagyok nagyon érdekel minden ott. Bár sajnos késő lenne szerintem elkezdeni, mert akik szerelők lesznek 18 éves korukra már nagyjából értenek hozzá és jó eséllyel szereltek is autót. Lehet, hogy később pedig más munka fog érdekelni, sok minden változhat még. Mivel tudnék talán egy kicsit közelebb jutni? Hálás lennék, ha tudnátok kicsit segíteni.

2020. máj. 28. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Tudom most ugy tunik, h minden eldol ezzel a valasztasdal de egyaltalan nincs igy, azt javaslom tanulj tovabb lehetoleg olyat ami erdekel, aztan majd alakul nagyon nem erdemes rastresszelni, a sietseg megoli az oromot az eletben.
2020. máj. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Íratkozz be autószerelőnek 3 év alatt meg lehet csinálni és akkor még mindig csak 21 leszel
2020. máj. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagy el késve sehonnan.

Plusz ne stresszelj rá. Én például fel évet dolgoztam a szakmamban suli után, úgy meg 2003 környékén, azóta meg teljesen mást csinálok.

2020. máj. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj el pár nyílt napra, ha lesz...

Egyébként ha autószerelő akarsz lenni, akkor semmiről nem maradtál le. Elmész egy OKJ képzésre aztán elkezdesz dolgozni...

2020. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!