Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fordult már elő veled olyan,...

Fordult már elő veled olyan, hogy egy állásinterjún a HR-es kevesellte a bérigényedet és segített belőni a reálisat?

Figyelt kérdés
Nekem ebben volt részem és egészen szürreális élmény volt.

máj. 10. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem, de több ilyet is hallottam már, és teljesen valid. Nekem anno lealkudta a pályakeződ béremet a főnök, és amikor rádöbbentem, hogy a velem egyszerre felvett iskolatársam jócskán nagyobb bérrel indult, az teljesen hazavágta a motivációmat. Szerintem teljesen racionális megfontolás, ha a cég nem engedi, hogy alulbérezd magad, mert úgyis kiderül, hogy érték alatt keresel, az meg mindenkinek rossz lesz - frusztrált leszel, ez kihat a teljesítményedre, lelépsz, stb.


Hallottam viszont olyat is, hogy egy cégnek egyenesen az volt a politikája, hogy direkt ráemelt egy picit az ajánlatra, akármennyit mondtál, kb azzal a narratívával, hogy "tudod mit? ne szarozzunk, legyen inkább ennyivel több, cserébe viszont tőled is várunk hasonló odaadást és nagyvonalúságot." Szerintem ez elég menő. Na ilyet az én főnököm sosem csinált volna...

máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1*, de nem lett belőle semmi sem.
máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt, monstam egy összeget amit más hasonló munkahelyeken dolgozó ismerősöktől hallottam, aztán mikor ajánlatot tett akkor majdnem duplázta. Csak lestem hogy most mi van, de nyilván elfogadtam.
máj. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amugy ez azért van, mert a nagyobb cégeknél bérsávok vannak, és ezekbe sorolnak bele mindenkit. Ha nagyon alacsonyat mondasz nem csinálhat új sávot neked, bele fog rakni egy már létezőbe.

#3 voltam

máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már ilyenről, de velem soha nem történt meg. Olyan viszont már igen, hogy a HR-es elkezdte lejjebb alkudni az én kívánt bérigényemet.
máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Volt ilyen, nem lett belőle semmi. Túl keveset mondta...
máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!